Premier League: ważny krok Manchesteru United. Zadecydowała końcówka

W Premier League klaruje się tabela. Nie do doścignięcia jest Manchester City. Szanse na wicemistrzostwo znacząco zwiększył, po niedzielnej wygranej 3:1 nad Burnley, Manchester United.
Michał Piegza
Mason Greenwood cieszy się z gola PAP/EPA / Gareth Copley / Na zdjęciu: Mason Greenwood cieszy się z gola

Manchester United coraz bliżej zapewnienia sobie wicemistrzostwa kraju. W niedzielę drużyna Ole Gunnara Solskjaera musiała się jednak sporo namęczyć, aby pokonać Burnley.

Rywal walczy o utrzymanie, teoretycznie może się czuć w miarę bezpiecznie, ale do końca sezonu jeszcze trochę punktów można zdobyć.

Na premierowego gola w potyczce czekać trzeba było do 48. minuty. Wówczas do siatki gości trafił Mason Greenwood, płaskim strzałem z pola karnego finalizując zespołową akcję.
Przyjezdni wyrównali niespełna dwie minuty później. James Tarkowski głową wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Manchester United na prowadzenie wyszedł w 85. minucie. Gola ponownie zdobył Greenwood, który uderzył z pola karnego w kierunku bliższego słupka. Wynik meczu ustalił w doliczonym czasie Edinson Cavani, wbijając piłkę z bliska do siatki.

Manchester United - Burnley FC 3:1 (0:0)
1:0 - Greenwood 48'
1:1 - Tarkowski 50'
2:1 - Greenwood 85'
3:1 - Cavani 90+3'

Ligue 1. Szalona końcówka w Paryżu. Pięć goli w dwanaście minut!

Manchester United awansuje do finału Ligi Europy?