Messi z kolejnym rekordem. Tym razem pokonał legendę Manchesteru United

Lionel Messi dzięki sobotniej wygranej w finale Pucharu Króla z Athletic Bilbao sięgnął po kolejny rekord światowego futbolu. Tym razem swoim wyczynem przebił legendę Manchesteru United - Ryana Giggsa.

Artur Babicz
Lionel Messi (z prawej) PAP/EPA / Julio Munoz / Na zdjęciu: Lionel Messi (z prawej)
FC Barcelona w finale Pucharu Króla zdominowała Athletic Bilbao i pewnie sięgnęła po to trofeum. Dzięki tej wygranej po raz siódmy w karierze ten puchar mógł podnieść również Lionel Messi. Tym samym dołożył kolejny tytuł, zdobył w swojej historii gry dla katalońskiego klubu.

W całej dotychczasowej przygodzie z piłką nożną słynny Argentyńczyk zdobył dla FC Barcelony aż 35 trofeów - 10-krotnie mistrzostwo Hiszpanii, 8-krotnie Superpuchar Hiszpanii, 7-krotnie Puchar Króla, 4-krotnie Ligę Mistrzów, 3-krotnie Superpuchar Europy oraz 3-krotnie Klubowe Mistrzostwa Świata. Tym samym został najbardziej utytułowanym zawodnikiem z jednym klubem w historii futbolu.

Do momentu sobotniej wygranej w Pucharze Króla ten rekord współdzielił razem z Ryanem Giggsem. Słynny Walijczyk zdobył w barwach Manchesteru United aż 34 trofea. Teraz jednak Brytyjczyk będzie musiał zadowolić się drugim miejscem na kartach historii futbolu.

Co więcej, w obecnych rozgrywkach Lionel Messi ma szansę wyśrubować ten rekord. Wszystko za sprawą tego, iż FC Barcelona ciągle ma realne szanse na zdobycie mistrzostwa Hiszpanii, bowiem Katalończycy na osiem kolejek przed końcem zajmują 3. miejsce w ligowej tabeli, a do prowadzącego Atletico Madryt tracą zaledwie dwa punkty

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)