KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kolejne zatrzymania pseudokibiców Psycho Fans. "Uderzenie w grupę przestępczą"

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało jedenaście osób, wchodzących w skład zorganizowanej grupy przestępczej "Psycho Fans" (grupy pseudokibiców Ruchu Chorzów). Zabezpieczono m.in. broń palną, amunicję i narkotyki.
KW
Zatrzymanie grupy Materiały prasowe / policja.pl / Zatrzymanie grupy

Prokuratura Krajowa na swojej stronie internetowej poinformowała, że na polecenie prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach (12/13 kwietnia) funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 11 osób, wchodzących w skład zorganizowanej grupy przestępczej "Psycho Fans" (grupy pseudokibiców Ruchu Chorzów).

"W wyniku przeprowadzonych przeszukań zabezpieczono m.in woreczki foliowe z zawartością marihuany, maczetę, egzemplarz broni palnej tzw. "obrzyn" - czytamy na stronie.

W kolejnych dniach (13/14 kwietnia) doprowadzono z aresztów śledczych i zakładu karnego kolejne trzy osoby. Zatrzymani usłyszeli zarzuty i na wniosek prokuratora 11 osób zostało aresztowanych. Dwóch mężczyzn podejrzanych jest o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia wobec ochroniarza i zabór pieniędzy z pomieszczeń klubu sportowego, któremu kibicowali.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: nożyce, którymi zachwyca się cały świat. Uderzył idealnie!

Policja - za pomocą swojej strony internetowej - poinformowała, że według śledczych członkowie gangu dokonywali przestępstw przeciwko mieniu, m.in. rozbojów, wymuszeń rozbójniczych, oszustw, podpaleń, kradzieży z włamaniami, w tym także przy użyciu niebezpiecznych narzędzi tj. pałek czy metalowych łomów, którymi obezwładniali pracowników ochrony, a następnie okradali obiekty. Na swoim koncie mają również handel i posiadanie amunicji bez wymaganego pozwolenia oraz obrót znacznymi ilościami narkotyków, głównie amfetaminy, kokainy i marihuany.

Ponadto członkom zorganizowanej grupy przestępczej zarzuca się pranie pieniędzy oraz wyłudzenie podatku VAT poprzez wytwarzanie faktur kosztowych, w związku z czym uszczuplono Skarb Państwa na ok. 9 mln zł.

Do tej pory Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach skierował w tej sprawie 17 aktów oskarżenia przeciwko 107 osobom należącym i powiązanym ze zorganizowaną grupą przestępczą "Psycho Fans". Aktualnie w toku śledztwa podejrzanych jest 69 osób.

Do pierwszych zatrzymań członków gangu powiązanego ze środowiskiem pseudokibiców Ruchu Chorzów doszło w grudniu 2017 roku.

Czytaj także:
Mecz w Krakowie zawiódł. Wisła może żałować wyniku, Warta zrobiła swoje
Puchar Króla: deklasacja w finale. Cztery gole w dwanaście minut

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×