KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kara więzienia i prace społeczne. Sąd skazał piłkarza Kmity Zabierzów

Jan P., który wystąpił w meczu piłkarskim w Krzeszowicach pomimo zakażenia koronawirusem, został skazany przez krakowski sąd.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
piłka nożna Materiały prasowe / Na zdjęciu: piłka nożna

"Na miesiąc więzienia, prace społeczne i finansową nawiązkę skazał krakowski sąd piłkarza Kmity Zabierzów za udział w meczu Pucharu Polski mimo zakażenia koronawirusem" - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza".

Wyrok przed sądem zapadł w poniedziałek. Jan P. przyznał się do winy. Obrońca sportowca złożył wniosek o wydanie wyroku bez konieczności przeprowadzenia rozprawy, wnosząc w imieniu swojego klienta o karę jednego miesiąca więzienia, półtora roku nieodpłatnych prac społecznych i 10 tys. zł nawiązki. 

Sąd i prokuratura zaakceptowali wniosek. Janowi P. na poczet kary ma zostać zaliczony miesiąc spędzony w areszcie. Wyrok jest nieprawomocny.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: takiego gola dawno nie widzieliśmy

Jan P. w sierpniu 2020 r. wystąpił w meczu Kmity Zabierzów w podkrakowskich Krzeszowicach. Piłkarz doskonale wiedział, że trzy dni wcześniej otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa i został objęty kwarantanną.

Śledczy ustalili, że Jan P. wielokrotnie naruszał zasady związane z kwarantanną, m.in. udając się na zakupy, korzystając ze wspólnych pomieszczeń przy apartamentach czy wspólnego basenu, a także uczestnicząc w treningach swojej drużyny.

Prokurator oskarżył go o sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób w liczbie co najmniej 40 poprzez stworzenie dla nich zagrożenia epidemiologicznego. Za zarzucany czyn grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Zobacz:
Piłkarz Kmity Zabierzów opuścił areszt. Nowe informacje ws. Jana P.
Koronawirus. Skandal w "okręgówce". Piłkarz zagrał, mimo że był chory

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×