Barca zmierza po ósmy Superpuchar Hiszpanii

FC Barcelona jest coraz bliżej zdobycia kolejnego trofeum do swojej kolekcji. Wyjazdowe zwycięstwo z Athletic Bilbao 2:1 znacznie przybliżyło graczy Pepe Guardioli do ósmej wygranej w Superpucharze Hiszpanii. Baskowie po pierwszej połowie prowadzili 1:0, jednak później duet Xavi - Pedro wypracował dwie bramki i dał zwycięstwo Katalończykom.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Zdobywcy potrójnej korony z zeszłego sezonu mecz na San Mames musieli rozpoczynać bez dwóch najważniejszych gwiazd - Lionela Messi'ego oraz Andresa Iniesty. Brak tego duetu był widoczny w pierwszej połowie, kiedy to nikt wyraźnie nie kierował grą ekipy Guardioli.

Początkowo Barca miała przewagę i stworzyła kilka groźnych sytuacji, a najbliżej trafienia był Bojan Krkić. Z czasem sytuacja na boisku się uspokajała, a wraz z upływającym czasem coraz więcej pracy miał golkiper gości - Victor Valdes.

Hiszpański bramkarz skapitulował raz - w samej końcówce pierwszej połowy Oscar de Marcos uderzył zza linii bramkowej, piłka odbiła się od jednego z katalońskich graczy i Baskowie wyszli na prowadzenie. Początek drugiej połowy nie zwiastował zwycięstwa Blaugrany. Sytuacja zmieniła się jednak już po 13. minutach.

Składną akcję przyjezdnych wykończył Xavi, który wykorzystał asystę młodego Pedro. Kilka chwil później mózg mistrza Hiszpanii zrewanżował się atakującemu. Pedro uderzył z ponad 20 metrów, a piłka zatrzepotała w siatce tuż obok słupka. Po tym meczu Guardiola najprawdopodobniej zdecyduje się nie oddawać Pedro, który może być świetnym zmiennikiem Messi'ego. Do końca spotkania rezultat na tablicy wyników się nie zmienił.

Rewanż na Camp Nou odbędzie się 23. sierpnia o godzinie 22:00.

Athletic Bilbao - FC Barcelona 1:2 (1:0)
1:0 - De Marcos 45'
1:1 - Xavi 58'
1:2 - Pedro 68'

Athletic Bilbao: Iraizoz - Iraola, Ustaritz, Ocio, Koikili - Susaeta, Orbaiz, Gurpegi, Gabilondo (67' Castillo) - De Marcos (59' Toquero), Llorente.

FC Barcelona: Valdes - Alves, Pique, Puyol, Abidal - Xavi (80' Busquets), Toure, Keita - Pedro, Krkić, Henry (72' Jeffren).

Żółte kartki: Gurpegi, Koikili (Athletic) Pique, Alves (FC Barcelona).

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)