"To nie był jego wieczór". Nawet VAR był przeciwko reprezentantowi Polski

Brighton and Hove Albion sprawił niemiłą niespodziankę przegrywając 0:1 wyjazdowy mecz z Sheffield United. Remis mógł uratować Jakub Moder, który trafił nawet do bramki rywali. Wtedy jednak do akcji wkroczył VAR.

Krzysztof Kaczmarczyk
Jakub Moder Getty Images / Pat Scaasi|/MI News/NurPhoto / Na zdjęciu: Jakub Moder
Reprezentant Polski rozpoczął mecz w wyjściowym składzie i spędził na boisku 67 minut. Jakub Moder miał swoje szanse, ale szczęście w sobotę nie było po jego stronie.

Jeszcze przed zejściem do szatni mógł doprowadzić do wyrównania. Po jego strzale bramkarz rywali Aaron Ramsdale tylko odprowadził piłkę wzorkiem.

Do siatki udało trafić się natomiast w 58. minucie, kiedy Polak popisał się sprytnym strzałem. Niestety sędzia po konsultacji z VAR anulował gola - na pozycji spalonej był bowiem inny gracz Brighton and Hove Albion.

"Moder zdobył gola w drugiej połowie, który został anulowany, bo to nie był jego wieczór" - napisano w sussexlive.co.uk w komentarzu do występu Modera. Przyznano mu jednocześnie notę "5".

"Myślał, że ma pierwszego gola w Premier League, ale szybko skreślił to VAR" - czytamy w brightonandhoveindependent.co.uk. Tutaj reprezentant Polski zasłużył na "6".

Najwyżej występ Modera oceniły serwisy whoscored.com i sofascore.com, które przyznały mu odpowiednio "6,1" i "6,4".

Puszcza oko w kierunku Paulo Sousy. "Odnalazłbym się w tym systemie"

Czy Moder w tym sezonie zdobędzie debiutancką bramkę w Premier League?