Premier League. Jakub Moder był bliski szczęścia. Brighton zgubiło punkty

Drużyna Brighton and Hove Albion niespodziewanie przegrała na wyjeździe z Sheffield United (0:1). Bramkę na wagę trzech punktów zdobył David McGoldrick. Jakub Moder znalazł drogę do siatki, ale jego gol ostatecznie nie został uznany.

Rafał Szymański
Na zdjęciu; Jakub Moder i Jayden Bogle walczą o piłkę Getty Images / Laurence Griffiths/PA Images / Na zdjęciu; Jakub Moder i Jayden Bogle walczą o piłkę
Od samego początku menadżer Graham Potter postawił na Jakuba Modera. Młody piłkarz po dwóch tygodniach wrócił do pierwszej jedenastki.

Zespół przyjezdnych dyktował tempo gry, jednak to piłkarze Sheffield United otworzyli wynik. Ogromny błąd popełnił Joel Veltman, który wybił piłkę przed siebie. Chwilę później świetnie w polu karnym odnalazł się David McGoldrick, napastnik wpisał się na listę strzelców.

Przed zejściem do szatni Moder mógł doprowadzić do wyrównania. Po jego strzale Aaron Ramsdale tylko odprowadził piłkę wzorkiem.

Pomocnik znalazł drogę do siatki w 58. minucie. Moder sprytnym strzałem pokonał bramkarza, jednak sędzia Kevin Friend po konsultacji z VAR anulował gola. Zawodnik musiał obejść się smakiem, ponieważ jego kolega był na pozycji spalonej.

Rezultat nie uległ już zmianie. Moder spędził na murawie 67 minut i zaliczył pozytywny występ. Michał Karbownik nie został uwzględniony w kadrze meczowej.

Klub Polaków znajduje się obecnie na 16. miejscu w stawce Premier League i ma siedem "oczek" przewagi nad strefą spadkową. Drużyna Sheffield wcześniej straciła szanse na utrzymanie w elicie.

Sheffield United - Brighton and Hove Albion 1:0 (1:0)
1:0 - David McGoldrick 19'

Moder będzie regularnie grał w Brighton?