"Centrostrzał i dziura w murze". Twitter po meczu Paris Saint-Germain - Manchester City

Zaczęło się świetnie dla Paris Saint-Germain, ale po meczu w lepszych nastrojach byli piłkarze Manchesteru City, którzy zwyciężyli 2:1. Użytkownicy Twittera podkreślili, że Anglicy mieli nieco szczęścia w tym spotkaniu.

Mateusz Kozanecki
Kevin De Bruyne (Manchester City) PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Kevin De Bruyne (Manchester City)
Już w 15. minucie bramkę na 1:0 strzelił Marquinhos. Został tym samym dopiero trzecim piłkarzem w historii, który zdobył bramkę w ćwierćfinale i półfinale w dwóch kolejnych edycjach Ligi Mistrzów. Dołączył do Cristiano Ronaldo i Antoine'a Griezmanna. Później jednak to gracze gości strzelali bramki i ostatecznie zwyciężyli w Paryżu 2:1. Gospodarze nie ustrzegli się błędów.

"Ależ odpowiedź City w drugiej połowie. A raczej - ależ błędy PSG. Centrostrzał i dziura w murze mogą kosztować Paryż miejsce w finale" - komentował Michał Kołodziejczyk.

"Przepraszam, czy de Bruyne zdobył właśnie gola centrostrzałem? Polski akcent w pófinale Ligi Mistrzów" - pisał z kolei żartobliwie Michał Pol.

"Wręcz chirurgicznie precyzyjne uderzenie Mahreza. Przypadek?" - pytał z kolei były bramkarz, Wojciech Kowalewski.

Umiejętności Neymara chwalił za to Andrzej Twarowski. Tym razem Brazylijczyk nie przesądził jednak o losach spotkania.

"Super widać w tym meczu, w jakim kierunku idzie piłka. Dużo gierek na bardzo małych powierzchniach, dużo 1 na 1" - zauwayżył Marek Wawrzynowski.

Reakcję Pepa Guardioli w przerwie pochwalił Tomasz Włodarczyk. Po zmianie stron goście przeważali, odrobili straty i ostatecznie wygrali. Rafałowi Wolskiemu również zaimponował powrót Manchesteru City.

Maciej Trąbski zaryzykował stwierdzenie, że pierwszy finalista Ligi Mistrzów już jest znany.

O meczu dwóch połów w Paryżu napisał natomiast Bartosz Grucela. W pierwszych 45 minutach przeważało PSG, w drugich - Manchester City.

Spotkanie rewanżowe odbędzie się 4 maja w Manchesterze. Zwycięzca dwumeczu awansuje do finału Ligi Mistrzów.