Puchar Niemiec. Już szykowali się do karnych. RB Lipsk w finale po golu w 121. minucie

RB Lipsk jest pierwszym finalistą Pucharu Niemiec. Zespół prowadzony przez Juliana Nagelsmanna pokonał na wyjeździe Werder Brema 2:1. Gola na wagę wygranej w 121. minucie strzelił Emil Forsberg.

Łukasz Witczyk
piłkarze RB Lipsk PAP/EPA / FOCKE STRANGMANN / Na zdjęciu: piłkarze RB Lipsk
Dla Werderu Brema Puchar Niemiec był jedyną szansą, by wywalczyć awans do europejskich pucharów. Zawodnicy tego zespołu przystąpili do starcia z RB Lipsk mocno zmobilizowani. Skupili się przede wszystkim na defensywie, by zatrzymać zawodników z Lipska. To udawało się przez regulaminowe 90 minut, ale w dogrywce gospodarzom brakło już sił.

Goście już w 4. minucie mogli objąć prowadzenie, ale po strzale głową Alexandera Sorlotha świetnie interweniował Jiri Pavlenka. Po dwóch kwadransach to Werder mógł cieszyć się z gola. Joshua Sargent wygrał pojedynek z obrońcą, miał przed sobą tylko bramkarza, ale strzelił obok słupka.

W drugiej połowie RB Lipsk coraz śmielej atakował, ale gościom brakowało skuteczności. Cuda w bramce wyczyniał Pavlenka, który kilka razy uratował zespół przed stratą gola. Do wyłonienia pierwszego finalisty Pucharu Niemiec niezbędna była dogrywka.

Ta przyniosła sporo emocji. Już w 93. minucie Hee-Chan Hwang wyprowadził zespół spod znaku czerwonego byka na prowadzenie. Koreańczyk wykorzystał błąd defensywy rywali i nie dał szans bramkarzowi. Werder ruszył do odrabiania strat i to udało się w doliczonym czasie gry pierwszej połowy dogrywki. Bramkę zdobył Leonardo Bittencourt.

Gdy obie drużyny już szykowały się do rzutów karnych, ostateczny cios zadał Emil Forsberg. Wykorzystał on podanie Hwanga i choć był w trudnej pozycji, to zdołał oddać strzał dający awans. Tym samym Julian Nagelsmann ma szansę na to, by z Lipskiem pożegnać się z trofeum.

Werder Brema - RB Lipsk 1:2 (0:0, 0:0, 1:1)
0:1 - Hee-Chan Hwang 93'
1:1 - Leonardo Bittencourt 105+1'
1:2 - Emil Forsberg 120+1'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)