Protesty w Szwecji. Kibice zgromadzili się w nietypowym miejscu

Sytuacja pandemiczna w Szwecji pogorszyła się w kwietniu. Przez to tamtejszy rząd wprowadził obostrzenia, które nie spodobały się kibicom. Ci zaczęli protestować... w centrum handlowym.

Mateusz Byczkowski
Mateusz Byczkowski
fani AIK Sztokholm protestowali w centrum handlowym Twitter / SiavoushF / Na zdjęciu: fani AIK Sztokholm protestowali w centrum handlowym
Od pewnego czasu sytuacja w Szwecji nie jest zadowalająca. Codziennie notuje się tam po kilka tysięcy przypadków koronawirusa. Obywateli obowiązują liczne obostrzenia.

Ustalono, że poza mieszkaniem może być maksymalnie osiem osób. Kibiców więc na stadiony wpuszczono, ale było ich co najwyżej 8. To nie spodobało się miłośnikom AIK Sztokholm, którzy chcieli pokazać swoje niezadowolenie.

Fani szwedzkiego klubu zebrali się w centrum handlowym. Te mimo złej sytuacji pandemicznej są otwarte. Stąd decyzja o proteście właśnie w takim miejscu. Jednak w sklepach przebywać może jedynie ograniczona liczba osób.

W Szwecji nowy sezon Allsvenskan (najlepszej ligi piłkarskiej w kraju) rozpoczął się w połowie kwietnia. Liderem tabeli na ten moment jest Djurgarden. Drugie miejsce zajmuje AIK Sztokholm, które ma tyle samo punktów, jednak gorszy bilans bramkowy. Podium zamyka Sirius.

Zobacz też:
Premier League. Hitowe spotkanie w Manchesterze odwołane!
Premier League. "Kanonierzy" wywieźli komplet punktów. Newcastle w trudnej sytuacji

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co tam się wydarzyło? Chciał tylko wybić piłkę rywalowi


Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×