Włoskie media oceniły występ Wojciecha Szczęsnego. "Plotki o Donnarummie mu nie pomagają"

Dla Wojciecha Szczęsnego niedzielne spotkanie nie było w pełni udane. Zespół Polaka wygrał z Udinese na wyjeździe, jednak golkiper wpuścił jednego gola. Włoskie media oceniły jego występ. "Przy strzale Moliny mógł się zachować lepiej" - czytamy.

Mateusz Byczkowski
Wojciech Szczęsny Getty Images / Enrico Locci / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
Zespół prowadzony przez Andreę Pirlo nie ma już szans na mistrzostwo. Mimo to Juventus FC musi wygrywać. Stara Dama walczy o miejsce gwarantujące grę w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Bianconeri zwyciężyli w niedzielę z Udinese Calcio 2:1.

To gospodarze strzelili gola jako pierwsi i wygrywali do przerwy. W 10. minucie bramkę z bliskiej odległości zdobył Nahuel Molina. Zdaniem "Corriere della Sera", Wojciech Szczęsny w tej sytuacji "mógł zachować się lepiej".

Eurosport nawiązał do ostatnich plotek transferowych. Polskiego golkipera w Juventusie miałby zastąpić Gianluigi Donnarumma. "Pół babol. Plotki o Donnarummie mu nie pomagają" - czytamy na eurosport.it.

Portal tuttomercatoweb.com ocenił, że stracony gol nie był z winy Wojciecha Szczęsnego jednak obecny sezon nie należy do niego. "W tym sezonie nie ma nastroju na boskie parady" - piszą.

"Il Messaggero" dodaje, że reprezentant Polski przy bramce mógł zachować się lepiej. "Nie był bezbłędny, patrząc na trafienie Nahuela Moliny - czytamy.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)