Premier League. Manchester City mistrzem Anglii. Leicester City bliżej podium. Ole Gunnar Solskjaer zaskoczył

Trzy gole padły w meczu Manchesteru United z Leicester City. Goście wygrali 2:1 i awansowali na 3. miejsce w tabeli. Strata punktu przez wicelidera sprawiła, że mistrzem Anglii został Manchester City.

Michał Piegza
mecz Manchester United - Leicester City PAP/EPA / Dave Thompson / Na zdjęciu: mecz Manchester United - Leicester City
Manchester United jeszcze nie zapewnił sobie wicemistrzostwa Anglii. Z kolei piłkarze Leicester wciąż mają nadzieję na 3. miejsce, o które walczą z Chelsea.

Zespół Ole Gunnara Solskjaera na finiszu sezonu termin gier ma napięty. W związku z tym Norweg w porównaniu do poprzedniego spotkania z Aston Villą dokonał aż dziesięciu zmian w składzie.

Starały się to wykorzystać Lisy, które od początku zaatakowały. Próby szybko przyniosły powodzenie. W 10. minucie Youri Tielemans uciekł prawą stroną i dośrodkował na szósty metr. Do piłki doszedł Luke Thomas i pięknym, mierzonym strzałem z powietrza pokonał bramkarza. Goście szukali kolejnych goli, ale dali się zaskoczyć miejscowym.

Po kwadransie pierwsze wyjście gospodarzy dało im wyrównanie. Anthony Elanga podał do Masona Greenwooda, ten wpadł w pole karne i strzałem w kierunku dalszego słupka zdobył bramkę.

W kolejnych minutach 1. połowy w polach karnych nie działo się zbyt wiele. Gra toczyła się w środku pola, brakowało uderzeń. Więcej zaczęło się dziać po zmianie stron, jednak przede wszystkim pod bramką United.

Kilka prób graczy Leicester w bezpiecznej odległości mijało bramkę strzeżoną przez David de Geę. Najlepszą szansę miał w 59. minucie Kelechi Iheanacho, który w sytuacji sam na sam z czterech metrów pozwolił wykazać się bramkarzowi.

Gol padł w 66. minucie. Marc Albrighton dośrodkował z rzutu rożnego na piąty metr, a stamtąd Caglar Soyuncu głową uderzył do bramki. Prowadząc Lisy wciąż miały więcej gry. Mecz zamknąć powinien w 73. minucie Teliemans. Głową zagrywał Vardy, a Belg zamiast wbić piłkę do bramki całym ciałem wpadł na słupek.

W kocówce miejscowi w końcu poszukali remisu. Najlepszą okazję na wyrównanie zmarnował w 84. minucie Bruno Fernandes. skiksował uderzając z pola karnego.

Gracze Leicester City wygrali i przynajmniej przez moment będą w tabeli plasowali się przed Chelsea. Porażka Manchesteru United sprawiła, że Manchester City bez gry zapewnił sobie mistrzostwo Anglii.

Manchester United - Leicester City 1:2 (1:1)
0:1 - Luke Thomas 10'
1:1 - Mason Greenwood 15'
1:2 - Caglar Soyuncu 66'

Manchester United: David de Gea - Brandon Williams, Eric Bailly, Axel Tuanzebe, Alex Telles - Donny van de Beek, Nemanja Matić - Amad Diallo (78' Bruno Fernandes), Juan Mata, Anthony Elanga (66' Marcus Rashford) - Mason Greenwood (66' Edinson Cavani).

Leicester City: Kasper Schmeichel - Timothy Castagne, Wesley Fofana, Caglar Soyuncu - Marc Albrighton, Wilfred Ndidi, Youri Tielemans, Luke Thomas - Ayoze Perez (65' James Maddison) - Kelechi Iheanacho, Jamie Vardy (80' Hamza Choudhury).

Sędzia: Craig Pawson.