Premier League. Calvert-Lewin katem drużyny Fabiańskiego. Everton walczy o europejskie puchary

Po wyrównanym meczu West Ham United musiał uznać wyższość rywala. Everton zwyciężył 1:0 w Londynie i włączył się do walki o awans do europejskich pucharów.

Rafał Szymański
Łukasz Fabiański Getty Images / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański
Pierwsze minuty tej rywalizacji były niezbyt dobre w wykonaniu obu zespołów. Wynik meczu otworzył Dominic Calvert-Lewin. Ben Godfrey świetnie dograł do wychodzącego na pozycję napastnika, który stanął oko w oko z Łukaszem Fabiańskim. Kadrowicz nie miał żadnych szans.

Dla Calverta-Lewina był to już czwarty gol w tym sezonie przeciwko londyńskiej drużynie. Wcześniej 24-latek ustrzelił hattricka w Pucharze Ligi Angielskiej.

Wynik mógł podwyższyć Gylfi Sigurdsson. Islandczyk przymierzył z rzutu wolnego, ale Fabiański był na posterunku. Polak świetnie zachował także chwilę później, dwukrotnie interweniował po strzałach Richarlisona. W 39. minucie wyborną okazję miał Said Benrahma. Algierczyk uderzył głową i piłka poszybowała w trybuny.

Podopieczni Davida Moyesa stwarzali zagrożenie pod bramką Jordana Pickforda. Najbliżej celu był Vlaidimir Coufal. Czech strzelił w słupek, po czym Jarrod Bowen nie zdołał dobić piłki. Ostatecznie Pickford zachował czyste konto. W 84. minucie na murawie pojawił się Joshua King. Zawodnik gości mógł kilka sekund później wpisać się na listę strzelców, piłka po jego uderzeniu atrzymała się na słupki.

"Młoty" nie zdołały odrobić straty punktowej do 4. Leicester City. Zespół Moyesa ma już tylko trzy oczka przewagi nad Evertonem, który zajmuje aktualnie 8. miejsce w stawce Premier League.

West Ham United - Everton 0:1 (0:1)
0:1 - Dominic Calvert-Lewin 24'

West Ham: Łukasz Fabiański - Vladimir Coufal, Craig Dawson, Issa Diop, Aaron Cresswell (59' Ryan Fredericks), Tomas Soucek, Manuel Lanzini (43' Jarrod Bowen), Pablo Fornals, Jesse Lingard, Said Benrahma (73' Andrij Jarmolenko), Michail Antonio.

Everton: Jordan Pickford - Seamus Coleman, Ben Godfrey, Yerry Mina (62' Mason Holgate), Michael Keane, Lucas Digne, Tom Davies, Allan, Gylfi Sigurdsson (85' Fabian Delph), Richarlison (84' Joshua King), Dominic Calvert-Lewin.

Żółte kartki: Soucek, Lingard (West Ham) - Allan (Everton).

Sędzia: Stuart Attwell.