Feta zamieniła się w stypę. Tragedia podczas świętowania awansu do Serie A zespołu Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Ivan Romano / Na zdjęciu: fani US Salernitany
Getty Images / Ivan Romano / Na zdjęciu: fani US Salernitany
zdjęcie autora artykułu

Nie tak miało wyglądać świętowanie przez fanów US Salernitana 1919 powrotu swoich ulubieńców do elity. W wypadku podczas fety zginął 28-letni fan, który jadąc skuterem zderzył się z samochodem.

US Salernitana 1919 w poniedziałkowy wieczór pokonała na wyjeździe 3:0 ekipę Pescary Calcio, pieczętując tym samym awans do włoskiej Serie A.

Po tym sukcesie na ulicach Salerno pojawiły się tysiące fanów, fetujących powrót do elity po 23 latach! Niestety radość zaburzyła ogromna tragedia.

W wypadku zginął 28-letni mężczyzna, fan ekipy US Salernitana 1919. Ten jadąc na skuterze uderzył w zaparkowany samochód. Tak akcja ratunkowa na miejscu, jak i transport do szpitala Ruggi d'Aragona nie przyniosły żadnych efektów.

Policja już wszczęła postępowanie, które ma wyjaśnić okoliczności jak doszło do tragedii. W okolicach miejsca zdarzenia były kamery monitoringu, co ma pomóc w ustaleniu przyczyn wypadku.

W drużynie US Salernitana 1919 występują Polacy Paweł Jaroszyński, Tomasz Kupisz i wypożyczony z Lazio Rzym Patryk Dziczek. W poniedziałek ten pierwszy rozegrał pełne spotkanie, a Kupisz wszedł na boisko w 79. minucie i zaliczył asystę przy trafieniu na 3:0.

Zobacz także: Poznaliśmy drugiego beniaminka Serie A. Grało w nim trzech Polaków Ważna wiadomość dla kibiców Juventusu. Przyszłość Cristiano Ronaldo i Andrea Pirlo wyjaśniona?

Źródło artykułu: