Nowy mistrz Portugalii. Powrót na tron po 19 latach

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Pedro Fiúza/NurPhoto  / Na zdjęciu: Sporting
Getty Images / Pedro Fiúza/NurPhoto / Na zdjęciu: Sporting

Od 2003 roku mistrzostwo Portugalii zdobywały tylko dwa kluby FC Porto oraz Benfica Lizbona. W 2021 roku koronowany został Sporting Lizbona, który w 32 meczach o punkty nie poniósł jeszcze ani jednej porażki.

W tym artykule dowiesz się o:

Bilans Sportingu Lizbona w bardzo udanym sezonie ligi portugalskiej to 25 zwycięstw oraz siedem remisów. Wygrana 1:0 z Boavistą Porto dała byłemu klubowi Cristiano Ronaldo mistrzostwo kraju na dwie kolejki przed końcem rozgrywek. Zapewnił ją swoim uderzeniem Paulinho w 36. minucie.

Sporting przeważał pod względem posiadania piłki i pozwolił przeciwnikowi z Porto na oddanie dwóch strzałów celnych przez 90 minut. Po żadnym z nich futbolówka nie ominęła Antonio Adana i podopieczni Rubena Amorima utrzymali korzystny wynik do ostatniego gwizdka.

Klub ze stolicy Portugalii zdobył poprzednie mistrzostwo kraju w 2002 roku. Zagwarantowane we wtorek złote medale są 19. w historii klubu. Sporting odebrał prymat FC Porto, które przez 19 lat dzieliło się mistrzostwem tylko z Benficą.

W poprzednim sezonie Sportingu nie było nawet na podium, dlatego przez rok wykonał bardzo duży krok do przodu. Najskuteczniejszym strzelcem zespołu jest Pedro Goncalves, a w jedenastce 36-letniego Amorima grają między innymi doświadczeni Sebastian Coates oraz Joao Mario.

Sporting Lizbona - Boavista Porto 1:0 (1:0) 1:0 - Paulinho 36'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Sporting Lizbona awansuje do fazy pucharowej Ligi Mistrzów?