Kolejny reprezentant Polski z urazem. W tym sezonie już nie zagra?

Niestety uraz, jakiego w meczu Cagliari Calcio - ACF Fiorentina (0:0) doznał Bartłomiej Drągowski, może wyeliminować Polaka z gry do końca rozgrywek.

Krzysztof Kaczmarczyk
Bartłomiej Drągowski Getty Images / Matteo Ciambelli / Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski
Polski bramkarz włoskiego zespołu ACF Fiorentina nie dokończył ostatniego meczu ligowego w Serie A. Urazu doznał pod koniec pierwszej połowy i po przerwie nie pojawił się już na boisku.

Bartłomiej Drągowski ma problem z mięśniem uda, co potwierdził klub. Na chwilę obecną nie wiadomo, jak on jest poważny. W klubie jednak wolą dmuchać na zimne i nie ryzykować - 23-letni bramkarz być opuści dwa ostatnie mecze sezonu.

W obecnych rozgrywkach Drągowski rozegrał 36 meczów w Seria puszczając 55 goli i zachowując osiem czystych kont. W najbliższej serii spotkań (w niedzielę, 16 maja) Fiorentina zmierzy się z SSC Napoli. Formę polskiego bramkarza miał wówczas sprawdzić m.in. Piotr Zieliński.

Uraz Drągowskiego to kolejne złe wieści dla selekcjonera reprezentacja Polski Paulo Sousa. Portugalczyk dopiero co stracił Krzysztofa Piątka, który po operacji złamanej kostki będzie pauzował 3-4 miesiące tracąc szansę na występy podczas Euro 2020.

Wcześniej z kolei poważne kontuzje wyeliminowały z gry w kadrze m.in. Jacka Góralskiego, Krystiana Bielika czy Bartosza Białka. W najbliższy poniedziałek 17 maja Sousa ma ogłosić szeroką kadrę na rozpoczynające się 11 czerwca Euro 2020.

Trzęsienie ziemi na ławce trenerskiej Wisły Kraków!
Brak Piątka to problem głębszy, niż się wydaje. Tego nie potrafi nawet Lewandowski

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Bartłomiej Drągowski zasługuje na miejsce w kadrze na Euro 2020?