Znane kolejne rozstrzygnięcia w Bundeslidze. Wiadomo, kto zagra w Lidze Mistrzów

RB Lipsk wicemistrzem Niemiec, a VfL kolejnym niemieckim uczestnikiem Ligi Mistrzów. Takie rozstrzygnięcia zapadły po remisowym (2:2) meczu tych drużyn w ramach 33. kolejki Bundesligi.

Łukasz Witczyk
piłkarze RB Lipsk PAP/EPA / JAN WOITAS / Na zdjęciu: piłkarze RB Lipsk
Faworytem spotkania wydawał się RB Lipsk, ale końcówka sezonu nie jest udana dla drużyny spod znaku czerwonego byka. Zespół prowadzony jeszcze przez Juliana Nagelsmanna stracił szansę na mistrzostwo Niemiec i przegrał finał krajowego pucharu. Ten mecz mógł przypieczętować wicemistrzostwo, ale i VfL Wolfsburg miał o co walczyć.

Wilki to jedna z największych niespodzianek tego sezonu. Zespół ten w Lipsku przypieczętował powrót do Ligi Mistrzów po pięciu latach. Już w 12. minucie goście objęli prowadzenie po kapitalnym trafieniu Maximiliana Philippa, który uderzył z szesnastu metrów i zerwał pajęczynę w okienku bramki rywali.

Już w doliczonym czasie gry pierwszej połowy ten sam piłkarz dobił rywali. Po błyskawicznym kontrataku dostał piłkę od Ridle Baku. Pozostało mu tylko dostawić nogę i cieszyć się z drugiego trafienia.

Po zmianie stron gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Sygnał do ataków dał Justin Kluivert, któremu asystował Marcel Sabitzer. Holender oszukał obrońcę i bramkarza rywali, a następnie oddał strzał w pozostawiony bez opieki róg bramki Wilków. W 78. minucie było już 2:2 po tym, jak Sabitzer wykorzystał rzut karny. Taki wynik oznacza, że RB Lipsk zostało wicemistrzem Niemiec, a Wilki są już pewne gry w Lidze Mistrzów. W niej zagrają również Bayern Monachium i Borussia Dortmund.

RB Lipsk - VfL Wolfsburg 2:2 (0:2)
0:1 - Maximilian Philipp 12'
0:2 - Maximilian Philipp 45+1'
1:2 - Justin Kluivert 51'
2:2 - Marcel Sabitzer (k.) 78'