Ten gol mógł przesądzić o mistrzostwie. Zobacz trafienie Luisa Suareza (wideo)

Atletico Madryt potrzebowało zaledwie sześciu minut, aby odwrócić losy meczu z Osasuną Pampeluna (2:1). Bramkę na wagę zwycięstwa, a może i mistrzostwa kraju, strzelił w końcówce Luis Suarez.

Mateusz Kozanecki
Bramka Luisa Suareza Twitter / Eleven Sports / Bramka Luisa Suareza
W 75. minucie wynik spotkania otworzył Ante Budimir. Gospodarze szybko ruszyli jednak do odrabiania strat. Po chwili wyrównał Renan Lodi, a Atletico Madryt nie zamierzało się zatrzymywać.

Zawodnicy Diego Simeone tuż przed upływem regulaminowego czasu gry przeprowadzili akcję zespołową. Piłka krążyła pomiędzy graczami Atletico.

Carrasco zagrał w środek pola karnego, a Luis Suarez bez zastanowienia przyłożył z pierwszej piłki. Gospodarze wygrali dzięki tej bramce 2:1.

Atletico jest o krok od mistrzostwa kraju. Przed ostatnią kolejką drużyna ma dwa "oczka" przewagi nad Realem Madryt.

23 maja "Królewscy" zmierzą się z Villarreal CF, natomiast Atletico zagra z wciąż mającym szanse na utrzymanie Realem Valladolid.

- Kogo Sousa weźmie na Euro 2020? Selekcjoner szykuje niespodzianki!
- To on zastąpi Krzysztofa Piątka? "Paulo Sousa musi mieć mnie na radarze"