Lewandowski pójdzie po rekord! Spróbuje powstrzymać go dwóch Polaków

Robert Lewandowski jest o krok od pobicia rekordu Gerda Muellera. Już od pierwszej minuty spróbują go powstrzymać Rafał Gikiewicz i Robert Gumny. Mamy zatem trzech Polaków od początku w meczu zamknięcia Bundesligi.

Marcin Jaz
Marcin Jaz
Robert Lewandowski Getty Images / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Robert Lewandowski już wyrównał rekord Gerda Muellera pod względem liczby goli w Bundeslidze w jednym sezonie. Wystarczy mu jedno trafienie w meczu Bayernu Monachium z Augsburgiem, aby przebić wynik nieosiągalny dla innych snajperów przez prawie 50 lat.

Bawarczycy mają pewne mistrzostwo, ale nie wyjdą rezerwowym składem. Trener Hansi Flick chce godnie pożegnać się z drużyną i kibicami, dając najlepszy możliwy futbol. Dlatego też od pierwszej minuty są Robert Lewandowski, Joshua Kimmich, czy Serge Gnabry. Z zespołem żegnają się Jerome Boateng i David Alaba. Ostatni raz razem zagrają w defensywie.

FC Augsburg zanotował mocny początek sezonu, co pozwoliło utrzymać pozycję w środku tabeli. Spadki formy w drugiej części pandemicznej kampanii 2020/2021 nie przeszkodziły jednak w wywalczeniu sobie utrzymania. Sporą cegiełkę dołożył do tego Rafał Gikiewicz. Polak zawsze bronił i zakończy sezon w podstawowym składzie. Uznanie trenera zdobył też Robert Gumny - gra regularnie i z Bayernem również wystąpi od pierwszej minuty.

Początek meczu o godz. 15:30. Sędziować będzie Markus Schmidt. Relacja na żywo dostępna TUTAJ.

Bayern: Manuel Neuer - Benjamin Pavard, Jerome Boateng, Lucas Hernandez, Alphonso Davies - Joshua Kimmich, David Alaba - Kingsley Coman, Thomas Mueller, Serge Gnabry - Robert Lewandowski.

Augsburg: Rafał Gikiewicz - Robert Gumny, Jeffrey Gouweleeuw, Reece Oxford, Mads Pedersen - Carlos Gruezo, Laszlo Benes - Daniel Caligiuri, Marco Richter, Andre Hahn - Florian Niederlechner.