Doskonały występ polskiego napastnika. Został królem strzelców na Słowacji

Dawid Kurminowski świetnie się spisał w ostatnim meczu sezonu. 22-latek aż cztery razy pokonał bramkarza drużyny FC ViOn Zlate Moravce. Jego klub wygrał 5:1.

Rafał Szymański
Dawid Kurminowski WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Dawid Kurminowski
Wychowanek Lecha Poznań był aktywny od samego początku. Pierwszego gola strzelił już w 9. minucie sobotniego spotkania. Dawid Kurminowski jeszcze przed zmianą skompletował hattricka. Wpisał się na listę strzelców w 31. minucie i chwilę później wykorzystał "jedenastkę".

22-latek nie zatrzymał się w drugiej połowie. Po kwadransie po raz drugi trafił z rzutu karnego. Jedyną bramkę dla przyjezdnych zdobył Marek Svec. Wynik na 5:1 ustalił Tymotej Jambor.

Kurminowski zagrał w pełnym wymiarze czasowy. Napastnik z 19 trafieniami na koncie został królem strzelców ligi słowackiej. W klasyfikacji wyprzedził Erica Ramireza z DAC 1904 Dunajska Streda (16 goli). Trzecie miejsce zajął Filip Balaj, który w tym tygodniu podpisał kontrakt z Cracovią.

Po stronie gospodarzy wystąpił też drugi Polak - Jakub Kiwior. Defensor opuścił plac gry w 64. minucie.

MSK Żylina zakończyła sezon na najniższym stopniu podium. Zespół Pavola Stano ma 12 punktów przewagi nad czwartym FC ViOn Zlate Moravce.

MSK Żylina - FC ViOn Zlate Moravce 5:1 (3:0)
1:0 - Dawid Kurminowski 9'
2:0 - Dawid Kurminowski 31'
3:0 - Dawid Kurminowski (k.) 36'
4:0 - Dawid Kurminowski (k.) 60'
4:1 - Marek Svec 71'
5:1 - Timotej Jambor 82'

Kurminowski zasłużył na transfer do silniejszego klubu?