Sukces drużyny Karola Świderskiego. Kadrowicz zagrał w finale

Karol Świderski w dobrym nastroju przyjedzie na zgrupowanie reprezentacji Polski. PAOK Saloniki pokonał 2:1 Olympiakos Pireus w finale Pucharu Grecji.

Rafał Szymański
PAOK Saloniki, zdobywca Pucharu Grecji PAP/EPA / PANAGIOTIS MOSCHANDREOU / Na zdjęciu: PAOK Saloniki, zdobywca Pucharu Grecji
Zdecydowanym faworytem tego spotkania był Olympiakos, który został najlepszym zespołem Super League. Zawodnicy PAOK-u niespodziewanie otworzyli wynik finału, w 36. minucie Vieirinha trafił do siatki z rzutu karnego.

Pięć minut po zmianie stron Konstantinos Fortounis zagrał do Yanna M'Mvili, francuski pomocnik strzelił gola na 1:1. Podopieczni Pablo Garcii nie odpuszczali, ich starania przyniosły skutek przed końcem regulaminowego czasu. Zwycięską bramkę zdobył Michael Krmencik.

Czeski napastnik pojawił się na placu gry chwilę wcześniej, zastąpił Karola Świderskiego. W tej edycji rozgrywek reprezentant Polski zanotował łącznie pięć występów. W sezonie 2020/21 na wszystkich frontach zagrał w 49 meczach, zdobył 11 bramek i zaliczył 8 asyst. W poniedziałek przyjedzie na zgrupowanie kadry przed Euro 2020.

PAOK zwyciężył w Pucharze Grecji po raz dziesiąty w historii. W latach 2016-2018 klub Świderskiego triumfował trzykrotnie.

Olympiakos Pireus - PAOK Saloniki 1:2 (0:1)
0:1 - Vieirinha (k.) 36'
1:1 - Yann M'Vila 50'
1:2 - Michael Krmencik 90'