Baraż o Ligue 1: szybkie ciosy i zaliczka faworyta

Trzy gole padły w pierwszym barażowym spotkaniu, gdzie rywalizacja toczy się o prawo gry w Ligue 1. Zwyciężyło faworyzowane FC Nantes, które na wyjeździe 2:1 pokonało 3. zespół Ligue 2, Toulouse FC.

Michał Piegza
FC Nantes Getty Images / Xavier Laine / Na zdjęciu: FC Nantes
Za nami pierwsze spotkanie barażowe, którego stawką są występy w kolejnym sezonie w Ligue 1.

Wszystko co najważniejsze w spotkaniu wydarzyło się na początku. W 10. minucie Ludovic Blas po indywidualnej akcji zdobył bramkę dla gości. Radość Nantes trwała zaledwie przez dziewięć minut. Wówczas Deiver Machado uderzeniem z pola karnego wyrównał.

Decydująca dla losów spotkania była 22. minuta. Do odbitej w szesnastce piłki dopadł Randal Kolo i uderzył nie do obrony. Do końca potyczki więcej goli nie padło. Rewanż zaplanowano na niedzielę.

Przypomnijmy, że gracze Nantes byli blisko uniknięcia gry w spotkaniach z drugoligowcem. Po serii wygranych, w decydującym spotkaniu zespół przegrał 1:2 na własnym stadionie z Montpellier HSC i nie był w stanie wskoczyć do bezpiecznej strefy.

Piłkarze Toulouse w rozgrywkach Ligue 2 zajęli 3. miejsce. W barażach rozegrali jedno spotkanie, 21 maja 3:0 pokonali na własnym stadionie Grenoble.

Wcześniej bezpośredni awans do Ligue 1 wywalczyły drużyny ESTAC Troyes i Clermont Foot 63. Z ligową elitą pożegnały się drużyny Nimes Olympique oraz Dijon FCO.

Toulouse FC - FC Nantes 1:2 (1:2)
0:1 - Ludovic Blas 10'
1:1 - Deiver Machado 19'
1:2 - Randal Kolo 22'

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Która drużyna w kolejnym sezonie zagra w Ligue 1?