Baraż o La Ligę. Za nami pierwszy finał. Dramat gospodarzy w końcówce

W kolejną niedzielę poznamy trzeciego beniaminka La Ligi. Pierwszy krok do awansu zrobiła Girona, która pokonała na wyjeździe Rayo Vallecano 2:1.

Michał Piegza
Girona FC Getty Images / Angel Martinez / Na zdjęciu: Girona FC
Piłkarze Girony uczynili duży krok do powrotu po dwóch latach do La Ligi. Zespół po emocjonującym spotkaniu pokonał na wyjeździe Rayo Vallecano 2:1.

Obydwa zespoły dość niespodziewanie wyeliminowały w półfinałach wyżej notowane drużyny Almerii i Leganes. Pierwsze spotkanie finałowe lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 6. minucie objęli prowadzenie. Gola zdobył Isi.

Girona wyrównała cztery minuty przed przerwą. Goście w doliczonym czasie premierowej odsłony po raz drugi trafili do siatki miejscowych, ale arbiter trafienie anulował, dopatrując się spalonego.

Chwilę po zmianie stron przyjezdni wyszli na prowadzenie. Wówczas Mamadou Sylla zdobył zwycięską, jak się później okazało, bramkę. W 89. minucie Rayo Vallecano trafiło na 2:2. Jednak gol Pozo nie został uznany. Po analizach sędziowie dostrzegli spalonego.

Rewanż zaplanowano na kolejną niedzielę.

Rayo Vallecano - Girona FC 1:2 (1:1)