Sześciu piłkarzy odejdzie z Zagłębia Sosnowiec. Dwóch na liście transferowej

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Zagłębia Sosnowiec
WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Zagłębia Sosnowiec
zdjęcie autora artykułu

Po słabym sezonie w Zagłębiu Sosnowiec dojdzie do sporych zmian. Tuż po zakończeniu rozgrywek Fortuna I ligi działacze podali nazwiska zawodników, którzy żegnają się z klubem.

O zakończonym w niedzielę sezonie Fortuna I ligi w Zagłębiu Sosnowiec wszyscy chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Drużyna zajęła w tabeli przedostatnie miejsce. W związku z powiększeniem PKO Ekstraklasy z ligi spadał tylko jeden zespół. To uratowało sosnowiczan.

Działacze klubu postanowili znacząco zmienić kadrę zespołu. Z drużyną żegnają się Krystian Stępniowski, Piotr Polczak, Mateusz Szwed i Filip Karbowy.

Z kolei Kacper Radkowski ze Śląskiem Wrocław umowę podpisał już kilkanaście dni temu. Młodzieżowiec zawodnikiem klubu grającego w PKO Ekstraklasie będzie od 1 lipca. Z wszystkimi wymienionymi zawodnikami nie zostaną przedłużone kontrakty, które kończą się 30 czerwca.

Ponadto działacze wystawili na listę transferową dwóch zawodników. Nowych klubów mogą szukać Dawid Ryndak i Martim Maia. Natomiast Goncalo Gregorio poprosił o rozwiązanie kontraktu z powodów rodzinnych.

Czytaj także: Znamy beniaminka PKO Ekstraklasy. Powrót po 36 latach! III liga. Zmarnowana szansa Raduni Stężyca

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z mistrzostw". Jak daleko zajdą Polacy na Euro 2020? "To jest naszym obowiązkiem"

Źródło artykułu: