KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Widzew Łódź przechodzi reorganizację. Nowy prezes i dyrektor sportowy w klubie

Wraz ze zmianami właścicielskimi, w Widzewie Łódź pojawiają się też nowi zarządzający klubem. Mateusz Dróżdż został prezesem klubu z al. Piłsudskiego. Pojawi się też nowy dyrektor sportowy.
Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Mateusz Dróżdż Newspix / P.Dziurman / 400mm.pl / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Mateusz Dróżdż

Nowy prezes Widzewa Łódź zastąpi na tym stanowisku Piotra Szora, który przejął obowiązki po Martynie Pajączek. Mateusz Dróżdż ma 34 lata, a z wykształcenia jest prawnikiem. Przez wiele lat pracował jako nauczyciel akademicki, m.in. w Katedrze Prawa Gospodarczego Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Aktualnie jest wykładowcą programu International Legal Studies w Salzburgu oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania infrastrukturą sportową, a także studiów anglojęzycznych afiliowanych przez Coventry University. 

W ostatnim czasie był przewodniczącym Rady Nadzorczej Górnika Polkowice, a oficjalnie od 22 czerwca 2021 roku pełni już funkcję prezesa klubu z al. Piłsudskiego. Wcześniej zasiadał w radach nadzorczych spółek Cuprum-Med sp. z o.o., Zagłębie Lubin SA oraz Ekstraklasa SA.

- Nikt nie ma wątpliwości, że Widzew Łódź to duża marka, zarówno pod względem sportowym, jak i kibicowskim. Jeśli spojrzeć na kwestie czysto zawodowe, ale i pasję do piłki, nie może być chyba większego wyzwania niż praca w Widzewie w roli prezesa zarządu. To dla mnie olbrzymie wyróżnienie i cieszę się, że tutaj jestem - przyznał nowy prezes Widzewa w wywiadzie dla oficjalnej strony internetowej klubu.

ZOBACZ WIDEO: "Nie potrafi tego unieść". Były piłkarz wskazał problem kluczowego reprezentanta Polski

Dróżdż to twórca jednego z projektów zmian do ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych i autorem licznych artykułów branżowych publikowanych w polskich i międzynarodowych czasopismach. Pełni też funkcję arbitra Piłkarskiego Sądu Polubownego Polskiego Związku Piłki Nożnej. 

- Nowy właściciel wyraźnie zaznaczył, że chce w profesjonalny sposób budować klub piłkarski - zarówno od strony organizacyjnej, jak i sportowej. A tak pół żartem pół serio dodam, że z Brzezin spod Łodzi pochodzi moja żona, która od dawna kibicuje Widzewowi i jak tylko dowiedziała się o propozycji, od razu namawiała mnie, aby podjąć się tego wyzwania - dodaje.

Nowy szef klubu ma pomóc w uporządkowaniu pionu sportowego, a także pilnować finansów i rozwoju drużyny. Sam o sobie mówi, że "stara się nie być prezesem od wszystkiego". Nie chce też walczyć o "awans za wszelką cenę".

- Najpierw musimy zbudować struktury sportowe i organizacyjne, tak abyśmy mogli za rok sobie powiedzieć, że zrobiliśmy coś, co będzie klubowi służyło w kolejnych latach. Oczywiście jeśli pojawi się szansa na awans, to trzeba będzie o niego z całych sil walczyć, bo Widzewowi nie przystoi w dłuższej perspektywie grać w I lidze. Chcemy drużyny odważnej, walczącej w każdym meczu o zwycięstwo, ale jeśli pokażemy, że mamy pomysł i strategię, którą już wstępnie przedstawiał właściciel, to wierzę, że kibice będą cierpliwi - zapowiedział Dróżdż.

Dwuletnią umowę z łódzkim klubem podpisał też Łukasz Stupka, który został dyrektorem sportowym. Wcześniej pełnił tę funkcję w Bruk-Becie Termalice Nieciecza. Zanim tam trafił, był szefem skautingu w Górniku Łęczna i Wiśle Kraków. 

Na kolejne 12 miesięcy kontrakt przedłużył też Maciej Szymański, który jest dyrektorem Akademii Widzewa od lipca 2019 roku. 

- Chcemy zabezpieczyć struktury Akademii na kolejne lata i rozwijać się również infrastrukturalnie, by wejść na wyższy poziom pracy. W ciągu ostatnich dwóch lat udało nam się stworzyć solidne podstawy, na które składa się m.in. struktura szkolenia. Dzięki niej zawodnicy mają zapewnioną opiekę medyczną, odpowiednie przygotowanie motoryczne, analizę wideo i treningi specjalistyczne - powiedział Szymański dla widzew.com.

Zgodnie z postanowieniami umowy inwestycyjnej, nowy właściciel Widzewa Tomasz Stamirowski został przewodniczącym rady nadzorczej spółki Widzew Łódź SA. Dotąd funkcję tę pełnił Leszek Bohdanowicz. Z kolei w zarządzie znajdzie się nowy prezes Mateusz Dróżdż oraz pozostający na stanowisku wiceprezes Michał Rydz. 

Czytaj również: Idzie nowe w Widzewie Łódź. Tomasz Stamirowski chce "budować klub na pewnych wartościach"

Czy nowy prezes Widzewa Łódź wprowadzi klub do ekstraklasy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×