Pozytyw Legii Warszawa na zakończenie zgrupowania. Postawili się mocnemu rywalowi

W trzecim sparingu na zgrupowaniu w Austrii Legia Warszawa zmierzyła się z FK Krasnodar. Aktualni mistrzowie Polski postawili się znanemu rywalowi i zremisowali spotkanie (1:1). Jednak nie brakowało okazji, na lepszy wynik.

Artur Babicz
radość piłkarzy Legii Warszawa WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: radość piłkarzy Legii Warszawa
FK Krasnodar to jeden z najbardziej znanych rosyjskich klubów w ostatnich latach. Należą do czołówki ligi rosyjskiej oraz regularnie występują w europejskich pucharach. Dlatego można sądzić, że był to bardzo dobry rywal dla Legii Warszawa przed startem eliminacji do Ligi Mistrzów z norweskim FK Bodo/Glimt (pierwszy mecz odbędzie się w dniach 6-7 lipca).

W pierwszym składzie Wojskowych wystąpiło dwóch pozyskanych w letnim okienku transferowym zawodników - Joel Abu Hanna i Mahir Emreli. Szansę na pokazanie swoich umiejętności dostał również 19-letni Kacper Skibicki. To właśnie ci piłkarze byli bardzo aktywni w pierwszej części spotkania.

Legia Warszawa wyszła na prowadzenie w 39. minucie spotkania. Mistrzowie Polski wykorzystali błąd bramkarza, a konkretnie Mahir Emreli, który strzelił gola z bliskiej odległości. To nie była jednak jedyna okazja Wojskowych do zdobycia bramki. Wcześniej mieli je właśnie Emreli czy młody Skibicki.

W drugiej połowie trenerzy dokonali wielu zmian, co spowodowało zmianę obrazu gry. Tempo wyraźnie spadło, a Rosjanie zaczęli przeważać. FK Krasnodar doprowadził do wyrównania w 68. minucie po tym, jak rzut karny wykorzystał Remy Cabella.

Fani Legii Warszawa po ostatnim sparingu na zgrupowaniu w Austrii mogą być w całkiem dobrych humorach. Piłkarze stołecznego klubu spisali się lepiej niż w meczu z Ferencvarosi TC (0:2). Więcej o sparingu z Węgrami można przeczytać TUTAJ.

Legia Warszawa - FK Krasnodar 1:1 (1:0)
1:0 - Mahir Emreli 39'
1:1 - Remy Cabella 69'

Legia: Artur Boruc (58' Cezary Miszta) - Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Kacper Skibicki, Filip Mladenović - Bartosz Slisz (75' Bartłomiej Ciepiela), Ernest Muci (63' Kacper Kostorz), Andre Martins (63' Jakub Kisiel) - Bartosz Kapustka (46' Rafael Lopes), Luquinhas (75' Kacper Skwierczyński), Mahir Emreli (70' Szymon Włodarczyk)