PKO Ekstraklasa. Lechia sparowała z Radomiakiem. Wenezuelczyk już strzela

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: piłkarze Radomiaka Radom
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: piłkarze Radomiaka Radom

Lechia Gdańsk przegrała 0:2 z Radomiakiem Radom w swoim ostatnim meczu sparingowym na obozie w Gniewinie. Bramki zdobywali Karol Angielski i Mario Rondon, który niedawno dołączył do radomskiej drużyny.

W tym artykule dowiesz się o:

Naprzeciw siebie stanęły drużyna, która w ostatnich sezonach za każdym razem znajdowała się w czołówce PKO Ekstraklasy i drużyna, która awansowała po latach do najwyższej klasy rozgrywkowej. W pierwszych minutach dwukrotnie w boczną siatkę trafiali zawodnicy Radomiaka. Przed przerwą strzał Mykoły Musolitina obronił Mateusz Kochalski. Po zmianie stron bardzo szybko Radomiak objął prowadzenie. Z rzutu rożnego piłkę wrzucał Miłosz Kozak, a gola głową strzelił Karol Angielski. W 65. minucie zawodnicy z Radomia podwyższyli przewagę. Po uderzeniu Wenezuelczyka Mario Rondona, piłkę z bramki po raz drugi wyjmował Dusan Kuciak, który wrócił już z Euro 2020, gdzie pojechał z reprezentacją Słowacji. W końcówce spotkania szansę miał jeszcze Flavio Paixao, ale na rzut rożny piłkę wybił Filip Majchrowicz. Dla Lechii to koniec zgrupowania w Gniewinie. Radomiak w sobotę zmierzy się z drugoligową Olimpią Elbląg.

Lechia Gdańsk - Radomiak Radom 0:2 (0:0) 0:1 - Karol Angielski 49' 0:2 - Mario Rondon 65'

Składy:  Lechia Gdańsk: Zlatan Alomerović (46’ Dusan Kuciak) – Conrado (62’ Rafał Pietrzak), Michał Nalepa (62’ Mario Maloca), Kristers Tobers (62’ Bartosz Brylowski), Mykola Musolitin (62’ Bartosz Kopacz) - Jakub Kałuziński (46’ Filip Koperski), Jarosław Kubicki (62’ Jan Biegański), Tomasz Makowski (62’ Maciej Gajos) - Ilkay Durmus (62’ Kacper Sezonienko), Łukasz Zwoliński (46’ Flavio Paixao), Kingsley Sarpei (46’ Mateusz Żukowski) Radomiak Radom: Mateusz Kochalski (Filip Majchrowicz) - Damian Jakubik (Artur Bogusz), Goncalo Silva (Jonathan Simba), Mateusz Cichocki (Mateusz Bodzioch), Dawid Abramowicz (Mateusz Grudziński) - Leândro (Dominik Sokół), Michał Kaput, Filipe Nascimento (Maciej Świdzikowski), Mateusz Radecki (Mario Rondón), Miłosz Kozak - Karol Angielski (Adam Banasiak).