Ogromny problem reprezentacji Anglii. To będzie sytuacja bez precedensu

Dziennikarze "Daily Mail" dotarli do harmonogramu gier w sezonie 2022/23. Okazuje się, że w przypadku awansu na MŚ 2022 w Katarze reprezentanci Anglii znajdą się w mało komfortowej sytuacji.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
piłkarze reprezentacji Anglii PAP/EPA / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Anglii
"Daily Mail" pisze o "katarskim chaosie" związanym z ewentualnym występem angielskiej reprezentacji na mistrzostwach świata w 2022 r. Gazeta poznała nieoficjalny terminarz Premier League i... bije na alarm.

Dużym problemem dla kadry Garetha Southgate'a może być fakt, że reprezentanci zbiorą się na zgrupowaniu 14 listopada 2022 r. i bez żadnego meczu towarzyskiego przystąpią do walki o Puchar Świata. Mundial w Katarze rozpocznie się bowiem tydzień później - 21 listopada.

Zespoły Premier League ostatnią kolejkę przed przerwą dla reprezentacji rozegrają 13 listopada, co powoduje że Southgate będzie miał znacznie ograniczony czas na przygotowania do turnieju.

ZOBACZ WIDEO: Anglicy mogą zapomnieć o kolejnej wielkiej imprezie? "Marzy mi się wielki turniej w Danii"

Jak podkreśla gazeta, istotnym problemem może też okazać się długa, dwumiesięczna przerwa bez wspólnej gry wicemistrzów Europy. "Zgodnie z projektem harmonogramu na sezon 2022/23 Synowie Albionu nie zagrają między dwoma meczami Ligi Narodów pod koniec września a rozpoczęciem MŚ 21 listopada. Nie będzie czasu na rozgrzewkę" - czytamy.

Nie wiadomo, jak będzie wyglądać sytuacja w innych reprezentacjach europejskich. Do tej pory Bundesliga, La Liga, Ligue 1 czy Serie A nie ujawniły bowiem swoich planów na jesień 2022 r. Przypomnijmy, że Anglia w eliminacjach do MŚ 2022 rywalizuje w grupie razem z Polską, Węgrami, Albanią, Andorą i San Marino.

Zobacz:
"Finał Euro 2020 mógł zostać odwołany". Londyńska policja przekazała nowe informacji ws. zamieszek
"Żadnego ale"! Premier Wielkiej Brytanii grozi internetowym hejterom

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP. 

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×