Legia Warszawa przybliżyła się do awansu. Sprawdź, kiedy odbędzie się rewanż z Florą Tallin

W środę podopieczni Czesława Michniewicza wywiązali się z roli faworyta i zwyciężyli 2:1 z Florą po bramce w samej końcówce. Przed Legią Warszawa wyjazd do Tallina.
Rafał Szymański
Sergei Zenjov i Filip Mladenović walczą o piłkę PAP / Radek Pietruszka / Na zdjęciu: Sergei Zenjov i Filip Mladenović walczą o piłkę

W 2. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów mistrzowie Polski trafili na Florę Tallin. Pierwsze spotkanie zostało rozegrane przy Łazienkowskiej. Już w 3. minucie rywalizacji Bartosz Kapustka przeprowadził indywidualną akcję i otworzył wynik. Przyjezdni wyrównali w 53. minucie za sprawą Rauno Sappinena. Ostatnie słowo należało do Rafaela Lopesa, który wpisał się na listę strzelców w doliczonym czasie.

Legia Warszawa znajduje się w nieco lepszym położeniu po zwycięstwie 2:1. Do drugiego starcia Flora przystąpi w roli gospodarza.

Rewanż odbędzie się w najbliższy wtorek (27 lipca) o godz. 18:00 na A. Le Coq Arena w Tallinie. Zwycięzca dwumeczu zmierzy się w 3. rundzie z Dinamem Zagrzeb lub Omonią Nikozja. Bliżej awansu jest jednak chorwacki zespół, który wygrał 2:0 z Cypryjczykami w pierwszym meczu.

Na dodatek w bieżącym tygodniu zaplanowany jest start nowego sezonu PKO Ekstraklasy. W sobotę (24 lipca) o godz. 20:00 drużyna Michniewicza podejmie Wisłę Płock. To będzie dla Legii wartościowy sprawdzian przed rewanżem w europejskich pucharach.