El. LKE: niewygodny rywal Śląska. Sprawdź terminarz wrocławian

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Sebastian Borowski / Na zdjęciu: Szymon Lewkot (w środku) i Krzysztof Mączyński (z prawej)

Śląsk Wrocław zremisował u siebie z Araratem Erywań (3:3) i zameldował się w kolejnej rundzie. Zespół Jacka Magiery trafił na Hapoel Beer Szewa.

Worek z bramkami rozwiązał się już w 2. minucie, autorem gola dla miejscowych był Robert Pich. Ararat Erywań doskonale odpowiedział jeszcze przed przerwą - w dwie minuty Mory Kone skompletował dublet.

Po zmianie stron na listę strzelców wpisali się jeszcze Szymon Lewkot i wspomniany Pich. Ostatnie słowo należało jednak do Yacouby Silue. Mecz zakończył się wynikiem 3:3. Śląsk Wrocław spokojnie awansował. Podopieczni Jacka Magiery mieli zaliczkę bramkową z pierwszego spotkania (4:2).

W trzeciej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy rywalem wrocławian będzie Hapoel Beer Szewa. W czwartek izraelski klub zdeklasował 4:0 bułgarską Ardę Kyrdżali. Drużyna trenera Magiery postara się o niespodziankę.

Śląsk będzie gospodarzem pierwszego starcia, które odbędzie się w najbliższy czwartek (5 sierpnia). Spotkanie rewanżowe zostało zaplanowane na 12 sierpnia.

Warto przypomnieć, że w poprzedniej edycji Hapoel grał w fazie grupowej Ligi Europy. Ostatni sezon zakończył na czwartym miejscu w tabeli ligi izraelskiej.

Tego samego dnia awans wywalczył Raków Częstochowa. Wicemistrzowie Polski pokonali Suduvę Mariampol po serii rzutów karnych.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty