KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

"Uderza w wolność mediów". Jest wyrok ws. Zbigniewa Bońka i dziennikarza

W takich sprawach tylko jedna strona może być zadowolona. I w piątek ręce w geście triumfu może unieść prezes PZPN Zbigniew Boniek. "Sąd Okręgowy w Warszawie uwzględnił dziś moje roszczenia" - napisał zadowolony w mediach społecznościowych.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Zbigniew Boniek WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek
Spór pomiędzy Zbigniewem Bońkiem i Piotrem Nisztorem trwa od miesięcy. Rozpoczął się po tym, jak dziennikarz "Gazety Polskiej" zaczął publikować informacje dotyczące działalności PZPN.

To nie spodobało się Bońkowi, który nie chciał dziennikarzowi udzielić wywiadów na temat funkcjonowania federacji. "Ciekawie" było też na Twitterze. Sprawa ostatecznie wylądowała w sądzie i w piątek zapadł wyrok.

"Tak kończą niesolidni dziennikarze pracujący na zlecenie. Jeżeli mogę podpowiedzieć, to teraz cicho sza. Pokażcie, że jesteście dorośli, a nie pokrzywdzeni smarkacze" - oznajmił w swoich mediach społecznościowych Boniek.

"Ps. Spokojnie czekam na przeprosiny. Panie Piotrze Nisztor, jeżeli nadal ma pan chęć na kieliszek wina..." - dodał.

Do swojego komentarza dodał również krótkie oświadczenie:

"Sąd Okręgowy w Warszawie uwzględnił dziś moje roszczenia w sprawie przeciwko wydawcy dziennika "Gazeta Polska Codziennie" - Forum S.A. oraz przeciwko dziennikarzowi - Panu Piotrowi Nisztorowi, dotyczące publikacji nieprawdziwych informacji oraz bezpodstawnych insynuacji na temat mojej osoby oraz zarządzanemu przeze mnie PZPN.

Cieszymy się, że sąd wydając dzisiejsze wyroki dostrzegł, jak rażąco bezprawne i wykraczające poza standardy było zachowanie zarówno autora jak i wydawcy przedmiotowych publikacji."

Dziennikarz również zdecydował się "zabrać głos" w sprawie decyzji. Swój komentarz zamieścił w mediach społecznościowych. "Dziś sędzia Wagner - nie odnosząc się do tego czy napisałem prawdę i dochowałem staranności dziennikarskiej - orzekł, że mam przeprosić Zbigniewa Bońka za sugestie dot. jego związków z SB i bycia przez niego gwarantem PRL-owskiego układu NIC takiego nie było w tekstach. Kuriozum!" - oznajmił.

"Jednocześnie sędzia stwierdził, ze wątki dotyczące m.in. Mikrotelu nie naruszają dóbr osobistych prezesa PZPN" - dodał.

Nisztor oczywiście nie zgadza się z wyrokiem i tematu nie chce tak zostawić. "Muszę więc przeprosić Zbigniewa Bońka za to, że źle odebrał moje publikacje. Uzasadnienie orzeczenia jest kuriozalne. Oczywiście składamy apelację" - kontynuuje.

Dodatkowo Nisztor uważa, że wyrok ma głębsze dno. "Wyrok w sprawie wytoczonej mi przez Zbigniewa Bońka bardzo mocno uderza w wolność mediów. Można bowiem - mimo napisania prawdy i dochowania należytej staranności - zostać skazanym za subiektywną interpretacje i postrzeganie tekstów przez ich bohatera" - zakończył

Przypomnijmy, że teksty publikowane w "Gazecie Polskiej" i "Gazecie Polskiej Codziennie" dotyczyły prezesa Lagardere Sports Poland (wcześniej SportFive) Andrzeja Placzyńskiego. W nich podkreślano, że firma ta zarabia miliony na współpracy ze związkiem oraz klubami Ekstraklasy. Zajęto się też sprawą firmy Mikrotel, która należy do brata prezesa PZPN.

Zobacz także:
Sławomir Mentzen znowu zaskoczył. Zaczął wspierać słynny klub piłkarski
Czesław Michniewicz zabrał głos ws. transferów. "Było spotkanie..."

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: kto bogatemu zabroni? Tak spędza wakacje Cristiano Ronaldo
Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (31)
 • Nautilus Zgłoś komentarz
  Jestem jednoznacznie krytyczny wobec Bońka. Znam argumentację red. Nisztora i w pełni s z nią się zgadzam.
  • franekbra Zgłoś komentarz
   Takie Nisztory dziś toczą Polskę chorobą zwaną PiS .
   • ja33 Zgłoś komentarz
    wolnośc polega rownież na odmowie gry w reprezentacji..czyli odmowie panu.Wtedy moze być nowe ropzdanie,,nowy pzpn pasujacy do nowych czasow.
    • ja33 Zgłoś komentarz
     jaki pzpn taka reprezentacja..
     • zawodowiec Zgłoś komentarz
      najsztub, durczok, cimoszewicz, boniek... Tez uwazam, ze sady w Polsce dzialaja.
      • Jerzy Wilski Zgłoś komentarz
       nie bronię Bońka bo za tzw czystość jego rąk nie oddałbym rękawiczek, nie podobają mi się układy towarzysko szwagrowskie czyli tzw sitwy nie tylko w PZPN ale w całej tzw wierchołce
       Czytaj całość
       o których wiedzą licealiści, a udają ze ich nie ma przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości którzy często sami w nich tkwią, ale najgorsze śą dowolne a właściwie stronniczo ukierunkowywane interpretacje faktów w czym celuje np rzekomo dziś szykanowana telewizja - dziennikarz nie może subiektywnie oceniać faktów - z definicji ma je tylko przedstawiać
       • Zbigniew Pieniążek Zgłoś komentarz
        gazeta polska nawet do ... się nie nadaje.
        • Zbigniew Pieniążek Zgłoś komentarz
         gazeta polska nawet do ... się nie nadaje.
         • jarko49 Zgłoś komentarz
          Z tego NISZTORA jak i całej tej gazety wyłazi ICH prawdziwe oblicze czyli to że tacy z nich redaktorzy jak z Anżeja Prezydent i strażnik Konstytucji. Działają na zlecenie PIS-u i dla
          Czytaj całość
          pochwał z tej strony są gotowi zrobić każde świństwo.
          • oldie Zgłoś komentarz
           jaki prezes taka i pilka, polglowek z wloch udaje intelektualiste, smieszne
           • zakaznik Zgłoś komentarz
            Boniek ten nieudacznik zniszczyl Polska Pilke Nozna. Za to powinien odsiedziec 10 lat w Rawiczu. To wyjatkowo zly czlowiek.
            • Tommy Gunn Zgłoś komentarz
             "Lewackie sądy" - zgadza się! Prokurator stanu wojennego, członek PZPR Stanisław Piotrowicz - sędzia w Trybunale Konstytucyjnym. Członek PZPR Krystyna Pawłowicz - sędzia w
             Czytaj całość
             Trybunale Konstytucyjnym. Sędzia orzekający w czasach PRL i w czasach III RP, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości w rządach Kazimierza Jarosława Kaczyńskiego - Andrzej Kryże. Same lewackie łajdactwo... ;)))))
             • bulbot73 Zgłoś komentarz
              Boniek to POwiec to jaki miał być wyrok w lewackim sądzie Tuleyi...
              Zobacz więcej komentarzy (7)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×