Fortuna I liga: Stomil Olsztyn obudził się za późno

Nieudana inauguracja sezonu w Olsztynie. Stomil poniósł porażkę 1:2 z Chrobrym Głogów. W innym niedzielnym spotkaniu Górnik Polkowice zdobył punkt na powitanie z zapleczem PKO Ekstraklasy dzięki remisowi 1:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

piłkarze Stomilu Olsztyn WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Stomilu Olsztyn
Chrobry Głogów zapewnił sobie komplet punktów w pierwszej połowie, w której strzelił oba gole. Oliver Praznovsky pokonał Krzysztofa Bąkowskiego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Adama Banasiaka. Następnie Mateusz Bochnak przelobował bramkarza Stomilu Olsztyn po serii szkolnych błędów w obronie przeciwnika. Drużyna z województwa dolnośląskiego miała solidną zaliczkę w momencie zejścia na przerwę do szatni.

Stomil odpowiedział tylko jednym golem debiutanta Merveille'a  Fundambu, a to było za mało do zapunktowania. Były pomocnik Widzewa Łódź wykonał dobitkę zablokowanego uderzenia Patryka Mikity. Przebudzeni gospodarze atakowali, mieli jeszcze trochę czasu na dogonienie przeciwnika, jednak czy to Szymonowi Lewickiemu, czy to Łukaszowi Monecie nie udało się po raz drugi pokonać Rafała Leszczyńskiego. Komplet punktów pojechał do Głogowa.

Również w niedzielę doszło do pojedynku beniaminka ze spadkowiczem. Jeszcze kilka tygodni temu Górnika Polkowice i Podbeskidzie Bielsko-Biała dzieliły dwie ligi, a na inaugurację nowego sezonu spotkali się w Fortuna I lidze. Konfrontacja zakończyła się remisem 1:1, który nie krzywdził żadnej z drużyn.

Podbeskidzie objęło prowadzenie w czasie doliczonym do pierwszej połowy meczu. Do bramki przymierzył Kamil Biliński, który niedawno przedłużył kontrakt z klubem i został nowym kapitanem zespołu. Górnik zdobył przewagę po przerwie i zepchnął przeciwnika w pobliże jego bramki. W 72. minucie Mariusz Szuszkiewicz był kompletnie nieobstawiony w szesnastce i nie zastanawiał się długo nad oddaniem strzału z pierwszej piłki. Odebrał nim prowadzenie bielszczanom.

1. kolejka Fortuna I ligi:

Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów 1:2 (0:2)
0:1 - Oliver Praznovsky 20'
0:2 - Mateusz Bochnak 34'
1:2 - Merveille Fundambu 70'

Górnik Polkowice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (0:1) 0:1 - Kamil Biliński 45' 1:1 - Mariusz Szuszkiewicz 72'