Widły na boisku piłkarskim w Rosji! Tak usunęli nieproszonego gościa

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter /  / Na zdjęciu: wąż wynoszony z boiska podczas meczu Achmat Grozny - PFK Soczi
Twitter / / Na zdjęciu: wąż wynoszony z boiska podczas meczu Achmat Grozny - PFK Soczi

Takie sceny na piłkarskich boiskach zdarzają się niezwykle rzadko. Podczas meczu ligi rosyjskiej Achmat Grozny - PFK Soczi potrzebny był człowiek z widłami, by z placu gry usunąć... węża.

W tym artykule dowiesz się o:

Na całym świecie - zwłaszcza w niższych ligach - zdarza się, że piłkarskie mecze są przerywane z powodu wtargnięcia na boisko psa czy kota. W Rosji i to w spotkaniu Premier Ligi doszło do niezwykłej sytuacji. Otóż na placu gry pojawił się wąż, który przez chwilę uniemożliwił grę.

Początkowo nikt nie zauważył nieproszonego gościa. Jednak w 7. minucie mecz został na chwilę przerwany. Wąż znajdował się w pobliżu bramki gospodarzy. Służby porządkowe zajęły się usunięciem zwierzęcia. Udało się to dopiero za pomocą wideł.

Spotkanie szybko zostało wznowione. Achmat Grozny musiał uznać wyższość PFK Soczi. Mecz zakończył się triumfem gości 2:1, a wszystko dzięki samobójczemu trafieniu Utkina oraz golowi Dugandzicia. Dla czeczeńskiego zespołu w końcówce bramkę zdobył Iancu.

W rosyjskiej Premier Lidze rozegrano dwie kolejki. Zarówno Achmat, jak i PFK wywalczyły dotychczas po 3 punkty. Liderem jest Zenit Sankt Petersburg, który zdobył komplet 6 "oczek". Niepokonane są również Rubin Kazań, Lokomotiw Moskwa i Dynamo Moskwa.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty