Ligue 1: niełatwy debiut Karola Fili. Polski obrońca nie dotrwał do końca meczu

Karol Fila został brutalnie potraktowany przez rywala, ale mimo wszystko rozegrał 75 minut. RC Strasbourg Alsace musiał uznać wyższość Angers SCO (0:1).

Rafał Szymański
Karol Fila Getty Images / Mateusz Slodkowski/SOPA Images/LightRocket / Na zdjęciu: Karol Fila
Na początku spotkania bliski szczęścia był Angelo Fulgini. Zawodnik Angers przymierzył zza pola karnego, lecz sędzia anulował bramkę po konsultacji z VAR.

Do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia doszło w 41. minucie. Thomas Mangani wysoko podniósł nogę i zahaczył korkiem głowę Karola Fili. Sztab medyczny szybko zaopiekował się Polakiem. Trener już przygotował zmianę, jednak Fila wyraził chęć gry i biegał ze specjalnym opatrunkiem. Rywal został ukarany żółtą kartką.

Przyjezdni wyszli na prowadzenie w 57 minucie. Wspomniany Mangani dośrodkował na głowę Ismaela Traore, a Iworyjczyk bez trudu pokonał Matza Selza. Później wynik ustalił Stephane Bahoken, który sfinalizował zespołową akcję. W 1. kolejce Ligue 1 RC Strasbourg przegrał 0:2 z Angers SCO.

Dla 23-letniego Fili był to debiut na francuskich boiskach, na kwadrans przed końcem zastąpił go Mehdi Chakiri. Latem młodzieżowy reprezentant Polski przeszedł z Lechii Gdańsk do Strasbourga za 1,5 mln euro.

RC Strasbourg Alsace - Angers SCO 0:2 (0:0) 0:1 - Ismael Traore 57' 0:2 - Stephane Bahoken 81''