eWinner II liga: Chojniczanka z dużym impetem

Drużyna z Chojnic rozpoczęła sezon w eWinner II lidze mocnymi uderzeniami. Podopieczni Tomasza Kafarskiego wcześnie zapewnili sobie zwycięstwo 4:0 z Sokołem Ostróda. W niedzielę po komplet punktów sięgnął również Śląsk II Wrocław.

Tomasz Mikołajczak WP SportoweFakty / Katarzyna Śliwińska / Na zdjęciu: Tomasz Mikołajczak
Chojniczanka postraszyła rywali już pierwszym występem po okresie przygotowań. Demolką 4:0 na stadionie Wigier Suwałki dała do zrozumienia, że ponownie jest poważnym kandydatem do awansu. W niedzielę drużyna z województwa pomorskiego grała u siebie, a w poprzednim sezonie potrafiła regularnie wykorzystywać atut własnego stadionu. W pojedynku z Sokołem Ostróda była faworytem.

Podopieczni Tomasza Kafarskiego nie pozwolili gościom na sprawienie niespodzianki i po nieco ponad kwadransie mieli dwubramkowe prowadzenie. Tomasz Mikołajczak strzelił gola w drugim meczu 10. sezonu w barwach Chojniczanki. Niewiele później Kamil Mazek przymierzył technicznie zza linii pola karnego. Piłka trafiła pięknie w samo okienko. Po przerwie jeszcze gole Sama Van Huffela i Macieja Kony, a wygrana 4:0 była na miarę objęcia prowadzenia w tabeli.

Śląsk II Wrocław ratował punkt w czasie doliczonym do pierwszego meczu w sezonie. Skuteczne wykonanie rzutu karnego pozwoliło zremisować z Hutnikiem Kraków. W drugim spotkaniu drużyna z województwa dolnośląskiego postanowiła wcześniej zadbać o korzystny wynik. Grzegorz Kotowicz strzelił pierwszego gola po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Po przerwie w podobnych okolicznościach trafił Bartosz Marchewka, a wynik na 3:0 ustalił Lubambo Musonda w doliczonym czasie.

Pogoń ma za sobą nieudany tydzień. Po interesujących wzmocnieniach przeprowadzonych latem można było liczyć na lepsze rozpoczęcie sezonu. Tymczasem ekipa z Mazowsza odpadła z Fortuna Pucharu Polski wskutek porażki 0:3 z Olimpią Elbląg i nie potrafiła zrehabilitować się w kolejnym meczu na własnym stadionie. W pierwszej połowie Pogoń nie wykorzystała swoich szans, a po przerwie trudno było jej przebić się przez czujną obronę z Wrocławia.

2. kolejka eWinner II ligi:

Chojniczanka - Sokół Ostróda 4:0 (2:0)
1:0 - Tomasz Mikołajczak 17'
2:0 - Kamil Mazek 18'
3:0 - Sam Van Huffel 52'
4:0 - Maciej Kona 90'

Pogoń Siedlce - Śląsk II Wrocław 0:3 (0:1) 0:1 - Grzegorz Kotowicz 29' 0:2 - Bartosz Marchewka 62' 0:3 - Lubambo Musonda 90'

18 GKS Bełchatów 34 6 4 24 17:74 18

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Chojniczanka awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?