eWinner II liga. Ruch Chorzów rozgromił spadkowicza

Piłkarze Ruchu Chorzów potwierdzili siłę. W sobotę Niebiescy pokonali na własnym stadionie spadkowicza z Fortuna I ligi GKS Bełchatów 4:0.

Michał Piegza
Piotr Kwaśniewski WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Piotr Kwaśniewski
To była demolka. Po ważnej wygranej w Lublinie nad Motorem piłkarze beniaminka eWinner II ligi Ruchu Chorzów poszli za ciosem gromiąc GKS Bełchatów. Przy Cichej nikt już nie pamięta o pechowym remisie z Pogonią Siedlce.

W sobotę 14-krotni mistrzowie Polski losy gry ustalili już w 1. połowie. Spadkowicz z Fortuna I ligi, GKS Bełchatów, nastawił się na grę z kontry. Po jednej z nich Brunatni byli blisko trafienia, ale świetnie między słupkami zachował się Jakub Bielecki.

Ruch konsekwentnie dążył do celu i prowadzenie uzyskał w 28. minucie. W polu karnym przewrócony został Daniel Szczepan, a debiutujący na szczeblu centralnym sędzia Szymon Łężny wskazał na "wapno". Michał Mokrzycki okazji nie zmarnował.

Kwadrans później było już 2:0. Goście nie potrafili przerwać akcji Niebieskich, w końcu Mokrzycki wycofał piłkę do kapitana Tomasza Foszmańczyka, a ten precyzyjnym uderzeniem z ok. 17 metrów pokonał bramkarza. W 42. minucie padł trzeci gol. Po koronkowej akcji strzał Szczepana odbił Kewin Komar, ale dobitka niemal z zerowego kąta Przemysława Szkatuły znalazła się w siatce.

Po zmianie stron Ruch trochę odpuścił, przez ok. dwadzieścia minut przeważali Brunatni, ale niewiele z tego wynikało. Oszczędzający siły na środowe spotkanie z rezerwami Lecha Poznań chorzowianie wynik gry ustalili w 82. minucie. Rezerwowy Jakub Siwek popisał się efektownym uderzeniem z okolic linii pola karnego. Przyjezdni nie byli w stanie odpowiedzieć nawet honorowym golem.

Po trzech seriach piłkarze Ruchu mają w dorobku już siedem punktów. W Chorzowie nikt głośno nie mówi, ale widać, że z taką grą drużyna jest w stanie włączyć się do gry o awans do Fortuna I ligi. Przypominamy jednak, że Niebiescy, jakkolwiek to by nie brzmiało, są beniaminkiem eWinner II ligi.

Ruch Chorzów - GKS Bełchatów 4:0 (3:0)
1:0 - Michał Mokrzycki (k.) 23'
2:0 - Tomasz Foszmańczyk 38'
3:0 - Przemysław Szkatuła 42'
4:0 - Jakub Siwek 82'

Ruch Chorzów: Bielecki - Kasolik (66' Dyr), Nawrocki, Kulejewski - Wójtowicz (60' Kwaśniewski), Mokrzycki, Neugebauer, Szkatuła (46' Kowalski) - Foszmańczyk (83' Wyroba), Janoszka (60' Siwek) - Szczepan.

GKS Bełchatów: Komar - M. Gancarczyk, Klabnik, Dobosz, Szymorek – Warnecki (58 Mizera), Graczyk (80 Miarka), W. Gancarczyk (58 Ryszka), Golański (58 Bielka), Sołtysiński – Flaszka (69 Radionow)

Żółte kartki: Wyroba (Ruch) oraz M. Gancarczyk (GKS).

Sędzia: Szymon Łężny (Kluczbork).

Widzów: 5 502.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Która z drużyn na wyższej pozycji zakończy rundę jesienną?