Robert Lewandowski rozpoczął strzelanie. Zobacz pierwszego gola Polaka [WIDEO]

Reprezentant Polski jest faworytem w wyścigu o koronę króla strzelców Bundesligi. Robert Lewandowski zdobył jedyną bramkę dla Bayernu Monachium w meczu z Borussią M'Gladbach (1:1).

Rafał Szymański
Robert Lewandowski strzela gola Twitter / Viaplay / Na zdjęciu: Robert Lewandowski strzela gola
Pierwszego gola w nowym sezonie Bundesligi strzelił napastnik Borussii M'gladbach, Alassane Plea. Podopieczni Juliana Nagelsmanna odpowiedzieli przed końcem pierwszej połowy.

W 42. minucie Joshua Kimmich dośrodkował z rzutu rożnego, a następnie Robert Lewandowski doskonale zachował się przed bramką rywali. Polak bez trudu poradził sobie z obrońcą i znalazł sposób na Yanna Sommera. Szwajcar nie miał w tej sytuacji żadnych szans.

Sytuację przeanalizował były kolega z szatni 32-latka. - Lewy to sprytny lis pola karnego. Miał wolną przestrzeń do tego, żeby zdobyć gola i wykorzystał to - skomentował Łukasz Piszczek, ekspert Viaplay.

W meczu inauguracyjnym Bayern Monachium tylko zremisował na terenie Borussii M'Gladbach (1:1). Lewandowski zagrał w pełnym wymiarze czasowym. Kadrowicz przyznał, że jego drużyna mogła zdobyć jeszcze jedną bramkę (więcej TUTAJ).

Polak będzie mógł poprawić swój dorobek strzelecki w 2. kolejce z 1.FC Koeln (22 sierpnia). Wcześniej zespół Nagelsmanna zagra z Borussią Dortmund w Superpucharze Niemiec (17 sierpnia).

Gol Roberta Lewandowskiego (od 2:00):