eWinner II liga: dominacja Stali Rzeszów w hicie. Lech II Poznań wygrał najdłuższy mecz

Stal Rzeszów ponownie zwyciężyła i po pokonaniu 2:0 Chojniczanki nie ma już towarzystwa na górze tabeli eWinner II ligi. Udało się dokończyć spotkanie w Pruszkowie i Lech II Poznań nie pozwolił sobie na stratę prowadzenia.

piłkarze Stali Rzeszów WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Stali Rzeszów
To dopiero trzecia kolejka, ale konfrontacja Stali Rzeszów z Chojniczanką wydawała się być hitem nie tylko drugoligowego weekendu, ale całej rundy jesiennej. Oba kluby efektownie wystartowały i dzięki wysokim zwycięstwom znalazły się na dwóch najwyższych miejscach w tabeli.

Stal zagrała w ataku pozycyjnym i długimi wymianami podań zmęczyła obronę Chojniczanki. Gospodarze narzucili własne warunki i zdobyli prowadzenie strzałem Bartłomieja Poczobuta w 39. minucie. Stal nie zrezygnowała z prowadzenia gry, a Chojniczanka nawet po zmianach personalnych nie potrafiła odpowiedzieć jakimkolwiek uderzeniem celnym. Rzeszowianie wygrali zasłużenie 2:0, a drugi strzał do bramki oddał Damian Michalik.

KKS 1925 Kalisz przyjechał na stadion Sokoła Ostróda w roli faworyta. Wcześnie przystąpił do ataku pozycyjnego i zdobył przewagę pod względem posiadania piłki. Po pół godzinie podopieczni Ryszarda Wieczorka zaczęli pieczętować obraz meczu strzałami do bramki. Michał Borecki i Piotr Giel zdobyli prowadzenie 2:0 przed przerwą. Taki wynik utrzymał się do końca.

Wigry Suwałki wyszły z bloków startowych. W pierwszym oraz w drugim meczu sezonu rozczarowały, nie zapunktowały i znalazły się na ostatnim miejscu w tabeli. W piątek podopieczni Dawida Szulczka ewakuowali się z dna dzięki zwycięstwu 1:0 z Olimpią Elbląg. Po zdobyciu prowadzenia w pierwszym kwadransie, potrafili kontrolować sytuację na boisku i utrzymali prowadzenie.

Zdecydowanie za długo trwał mecz Znicza Pruszków z Lechem II Poznań. Rozpoczęty w piątek, dokończony w sobotę wczesnym popołudniem na pewno zapisze się w historii tego sezonu. Kilkunastogodzinna przerwa była spowodowana awarią oświetlenia na stadionie w Pruszkowie. Po wznowieniu nie padł już gol i rezerwy Kolejorza odniosły zwycięstwo 1:0 dzięki uderzeniu Siergieja Kriwieca. W końcówce Lech był w opałach, ale Bartosz Mrozek nie skapitulował.

3. kolejka eWinner II ligi:

Stal Rzeszów - Chojniczanka 2:0 (1:0)
1:0 - Bartłomiej Poczobut 39'
2:0 - Damian Michalik 69'

Sokół Ostróda - KKS 1925 Kalisz 0:2 (0:2)

1:3 - Cezary Demianiuk 90'

Wisła Puławy - Garbarnia Kraków 2:2 (1:0)
1:0 - Bartłomiej Bartosiak (k.) 7'
1:1 - Grzegorz Marszalik 48'
2:1 - Adrian Paluchowski 76'
2:2 - Bartłomiej Purcha 88'

Znicz Pruszków - Lech II Poznań 0:1 (0:1)
0:1 - Siergiej Kriwiec 33'

Wigry Suwałki - Olimpia Elbląg 1:0 (1:0)
1:0 - Klaudiusz Krasa (sam.) 13'

Ruch Chorzów - GKS Bełchatów 4:0 (3:0) 1:0 - Michał Mokrzycki (k.) 23' 2:0 - Tomasz Foszmańczyk 38' 3:0 - Przemysław Szkatuła 42' 4:0 - Jakub Siwek 82'

18 GKS Bełchatów 34 6 4 24 17:74 18

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Stal Rzeszów awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?