Łatwa i przyjemna robota dla Chelsea. Wejście smoka i asysta Modera w Premier League!

Chelsea nie dała żadnych szans Crystal Palace w derbach Londynu. Sobotę też dobrze będzie wspominać Jakub Moder, który tuż po wejściu zanotował asystę. W zupełnie innym nastroju będzie za to Jan Bednarek.

Marcin Jaz
Marcin Jaz
piłkarze Chelsea FC cieszą się z bramki PAP/EPA / ANDY RAIN / Na zdjęciu: piłkarze Chelsea FC cieszą się z bramki
Chelsea była pozytywnie naładowana po wygraniu Superpucharu Europy i to było widać od pierwszej minuty. Całkowicie zdominowała Crystal Palace. Nowy trener "Orłów" Patrick Vieira sprawiał wrażenie przestraszonego, tak też wyglądał jego zespół. "The Blues" wyczuli to i w pierwszej połowie zapakowali dwa gole. Najpierw do siatki trafił Marcos Alonso z rzutu wolnego, a potem Christian Pulisić dobił źle odbitą piłkę.

Crystal Palace nie miało żadnej sytuacji w pierwszej połowie, a w drugiej grało bardzo chaotycznie i bez konkretnego pomysłu. Chelsea robiła swoje, jak w transie. Wynik na 3:0 ustalił efektownym strzałem z dystansu Trevoh Chalobah, który prawie popłakał się po golu. To był jego dopiero drugi mecz w barwach "The Blues".

Sobotnie popołudnie nie należało za to do Southampton, który uległ Evertonowi i przegrał 1:3. "Święci" dość szybko strzelili gola, ale potem dali się stłamsić. Ewidentnie odstawali jakościowo od rywala. Jan Bednarek spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

W odmiennych nastrojach powinni być Polacy z Brighton & Hove Albion. "Mewy" wygrały na wyjeździe z Burnley 2:1, odrabiając z nawiązką straty poniesione już w 2. minucie. Jakub Moder wszedł na boisko w 72. minucie i tuż po wejściu zaliczył asystę przy golu dającym wyrównanie. Trener Graham Potter mówił już o naszym reprezentancie, że to ważny zawodnik drużyny i takim wejściem właśnie to udowodnił. Michał Karbownik przesiedział całe spotkanie na ławce.