Fortuna I liga: Widzew na pozycji wicelidera. Ważna wygrana z Chrobrym

Po wyrównanej rywalizacji Widzew Łódź wygrał 2:0 z Chrobrym Głogów. Trener Janusz Niedźwiedź zupełnie odmienił drużynę, która wskoczyła na drugie miejsce w tabeli.

Rafał Szymański
piłkarze Widzewa Łódź WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: piłkarze Widzewa Łódź
Pierwszy gol dla gospodarzy padł w kuriozalnych okolicznościach. W 10. minucie Marek Hanousek dośrodkował do Mateusza Michalskiego i Mavroudis Bougaidis próbował przeszkodzić rywalowi. Grek skierował piłkę do własnej bramki.

Po golu samobójczym Bougaidisia zawodnicy Chrobrego przejęli inicjatywę. Na prawym skrzydle wyróżniał się Mateusz Bochnak. 23-latek zszedł z kontuzją w drugiej połowie.

Chrobry nie miał nic do stracenia, ale w doliczonym czasie Widzew wyprowadził kontratak. Dominik Kun asystował, a drogę do siatki znalazł Bartosz Guzdek. Trener Niedźwiedź wprowadził młodzieżowca 20 minut wcześniej.

W ostatecznym rozrachunku Widzew wygrał 2:0 i zajmuje drugie miejsce w tabeli Fortuna I ligi. Aktualnie Chrobry znajduje się na piątej pozycji. Liderem pozostaje Miedź Legnica.

Widzew Łódź - Chrobry Głogów 2:0 (1:0)
1:0 - Mavroudis Bougaidis (s.) 10'
2:0 - Bartosz Guzdek 90+3'

Widzew: Jakub Wrąbel - Paweł Zieliński, Krystian Nowak, Tomasz Dejewski, Patryk Stępiński, Marek Hanousek (71' Juliusz Letniowski), Dominik Kun, Radosław Gołębiowski (74' Filip Becht), Mateusz Michalski (87' Daniel Tanżyna), Karol Danielak (64' Abdul Aziz Tetteh), Paweł Tomczyk (71' Bartosz Guzdek).

Chrobry: Rafał Leszczyński - Michał Ilków-Gołąb, Mavroudis Bougaidis, Oliver Praznovsky, Marcel Ziemann, Tomasz Cywka, Jaka Kolenc, Mateusz Bochnak (74' Robert Mandrysz), Dominik Dziąbek (69' Jakub Michalczyk), Mikołaj Lebedyński, Dennis van der Heijden (70' Adam Banasiak).

Żółte kartki: Letniowski (Widzew) - Kolenc, Praznovsky (Chrobry).

Sędzia: Łukasz Szczech.