Puchar Włoch: wpadka klubu Łukasza Skorupskiego. Polak wpuścił worek goli

Większość klubów z Serie A poradziła sobie w pucharowej próbie generalnej. Wyjątek stanowi Bologna FC, która przegrała z 4:5 z drugoligową Ternana Calcio. Poza Łukaszem Skorupskim i Kacprem Urbańskim odpadło z rozgrywek ośmiu innych Polaków.

Łukasz Skorupski Getty Images / Harry Langer/DeFodi Images / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski
Na tydzień przed rozpoczęciem sezonu w elicie do walki w Pucharze Włoch przystąpiło 12 przedstawicieli Serie A. Wolne ma jeszcze osiem najlepszych drużyn poprzedniego sezonu, które w większości przygotowują się do startu w europejskich pucharach. W weekend nie bez problemu, ale awansowali wszyscy z najwyższej klasy rozgrywkowej. Torino FC oraz Venezia FC po konkursie rzutów karnych.

Wpadka zespołu z Serie A nadeszła w poniedziałek. Bologna FC już w poprzednich dwóch sezonach pod wodzą Sinisy Mihajlovicia broniła karygodnie źle, a występ w pucharze nie zapowiada poprawy. Minęła tylko pierwsza połowa i świeżo upieczony drugoligowiec Ternana Calcio prowadził 3:1 na Stadio Renato dall'Ara. Mogło być wyżej, gdyby Alfredo Donnarumma wykorzystał rzut karny. Po przerwie kolejne dwa gole gości, a Bologna FC ambitnym, ale nieskutecznym pościgiem tylko zmniejszyła rozmiar porażki na 4:5. Kacper Urbański nie grał.

UC Sampdoria zagrała z US Alessandria Calcio w mocnym składzie z Bartoszem Bereszyńskim, Antonio Candrevą, Jakubem Jankto i Fabio Quagliarellą. Po raz pierwszy prowadził ją Roberto D'Aversa. Ozdobą pierwszej połowy był gol nożycami Quagliarelli, ale Sampdoria przegrywała na jej zakończenie 1:2. Nie dopuściła do niespodzianki po przerwie i odwróciła rezultat na 3:2.

Do następnej rundy awansowali ze swoimi drużynami Bartłomiej Drągowski (ACF Fiorentina), Aleksander Buksa (Genoa CFC), Kamil Glik (Benevento Calcio), Paweł Dawidowicz (Hellas Werona), Sebastian Walukiewicz (Cagliari Calcio), Szymon Żurkowski (Empoli), Karol Linetty (Torino), Paweł Jaroszyński (Salernitana).

Grę w Pucharze Włoch zakończyli natomiast Tomasz Kupisz i Adam Chrzanowski (Pordenone Calcio), Patryk Peda (SPAL), Adrian Benedyczak (Parma), Przemysław Szymiński (Frosinone Calcio), Filip Jagiełło i Jakub Łabojko (Brescia Calcio), Thiago Cionek (Reggina).