PKO Ekstraklasa: Górnik Łęczna bezradny w starciu z Wisłą Kraków

Górnik Łęczna wciąż bez wygranej w obecnym sezonie PKO Ekstraklasy. W 5. kolejce rozgrywek beniaminek przegrał u siebie z Wisłą Kraków 1:3.

Tomasz Rosiński
Daniel Dziwniel (C) i Damian Gąska (P) oraz Yaw Yeboah (L) PAP / Bartłomiej Wójtowicz / Na zdjęciu: Daniel Dziwniel (C) i Damian Gąska (P) oraz Yaw Yeboah (L)
Górnik po bezbramkowym, wyjazdowym remisie ze Śląskiem Wrocław w końcu chciał odnieść swoje pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie Ekstraklasy. Również na triumf w sobotę liczyła Wisłą, która pragnęła się zrehabilitować po porażkach ze Stalą Mielec (1:2) i z Rakowem Częstochowa (1:2).

Gospodarze już w 2. minucie mogli wyjść na prowadzenie. Jednakże piłkę po groźnym uderzeniu w wykonaniu Michała Maka odbił Paweł Kieszek.

Później boiskowe wydarzenia zdominowali piłkarze Białej Gwiazdy, którzy zdecydowanie dłużej utrzymywali się przy piłce i co chwila gościli pod polem karnym drużyny z Łęcznej.

Krakowianie otworzyli wynik spotkania w 20. minucie. Wówczas Matej Hanousek zagrał dobre podanie do Michala Skvarki, który poradził sobie z Bartoszem Rymaniakiem oraz Kryspinem Szcześniakiem i pewnym strzałem pokonał Macieja Gostomskiego.

Po chwili do siatki trafił Felicio Brown Forbes, ale okazało się, że w momencie podania był na pozycji spalonej i sędzia tego gola nie uznał. Ostatecznie przed przerwą wynik na tablicy świetlnej już nie uległ zmianie.

Od startu drugiej odsłony zawodów podopieczni Adriana Guli wciąż byli w natarciu i podwyższyli swoje prowadzenie po golu Yawa Yeboaha, który był ozdobą tego meczu. W 48. minucie Ghańczyk "zatańczył" z piłką pomiędzy obrońcami Górnika Łęczna i huknął z dość ostrego kąta.

Nie minął kwadrans, a było już 3:0 dla Wisły Kraków. Swój dobry występ bramką okrasił Brown Forbes, któremu asystował Skvarka.

Po strzeleniu trzeciego gola Biała Gwiazda cofnęła się i pozwoliła gospodarzom na zdobycie honorowej bramki, która ustaliła rezultat tej nierównej rywalizacji. W 74. minucie futbolówkę zagrywał rezerwowy Przemysław Banaszak, zaś Michal Frydrych interweniował tak niefortunnie, że zaliczył trafienie samobójcze.