The Championship: 83 minuty Jóźwiaka. Flint znalazł sposób na Białkowskiego

Kibice Derby County musieli zadowolić się podziałem punktów z Middlesbrough (0:0). Kamil Jóźwiak rozegrał całe spotkanie. Bartosz Białkowski trzy razy wyciągał piłkę z siatki. Millwall przegrało 1:3 na terenie Cardiff City.

Rafał Szymański
Bartosz Białkowski Getty Images / Rob Newell - CameraSport / Na zdjęciu: Bartosz Białkowski
Kamil Jóźwiak ma pewne miejsce w składzie "Baranów". Reprezentant Polski mógł zapewnić zwycięstwo swojej drużynie. W końcówce pierwszej połowy oddał strzał po podaniu Phila Jagielki, lecz piłka została zablokowana.

Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. W 83. minucie Lee Buchanan zastąpił Jóźwiaka. W składzie gospodarzy zabrakło Krystiana Bielika, który przechodzi rehabilitację. Derby zajmuje 14. miejsce w tabeli The Championship i ma taką samą liczbę punktów, co 12. Middlesbrough.

Pierwsza bramka w meczu Cardiff - Millwall padła dopiero w 66. minucie. Bartosz Białkowski skapitulował po uderzeniu głową Adena Flinta. Wysoki obrońca strzelił podobnego gola cztery minuty później. Benik Afobe trafił do siatki i dał nadzieję kibicom gości. Ostatnie słowo należało do Seana Morrisona, który ustalił wynik na 3:1.

Flint ustrzelił już drugi dublet w bieżących rozgrywkach. Obecnie Cardiff City znajduje się na 5. pozycji w tabeli, natomiast zespół Białkowskiego jest 21.

Derby County - Middlesbrough 0:0

Cardiff City - Millwall FC 3:1 (0:0)
1:0 - Aden Flint 66'
2:0 - Aden Flint 70'
2:1 - Benik Afobe 76'
3:1 - Sean Morrison 83'