The Championship: dramat zespołu Michała Helika

W spotkaniu 4. kolejki The Championship zespół Barnsley FC, którego zawodnikiem jest reprezentant Polski Michał Helik (rozegrał cały mecz), prowadził z Queens Park Rangers już 2:0, ale ostatecznie tylko zremisował 2:2.

Tomasz Rosiński
Michał Helik Getty Images / Ian Cook - CameraSport / Na zdjęciu: Michał Helik
Zespół z Barnsley w sobotę chciał się zrehabilitować za niedawną porażkę z Luton Town (0:1) i mocno rozpoczął konfrontację, wychodząc na prowadzenie w 14. minucie. Wówczas do siatki trafił Dominik Frieser, któremu asystował Liam Kitching.

Nie minęło trzynaście minut, a było już 2:0 dla przyjezdnych. Wtedy to Cauley Woodrow pokonał Timothy'ego Dienga, zaś asystę w tej akcji zaliczył Callum Styles.

Taki obrót spraw zmusił trenera gospodarzy, Mark Warburton, do dokonania dwóch zmian jeszcze przed przerwą (boisko opuścili George Thomas i Andre Dozzell, zaś w ich miejsce pojawili się Dominic Ball oraz Albert Adomah).

Piłkarze Barnsley FC długo kontrolowali boiskowe wydarzenia, ale w 76. minucie ekipa QPR za sprawą Iliasa Chaira zdobyła bramkę kontaktową, co zapowiadało bardzo ciekawą końcówkę batalii.

Kiedy wydawało się, że przyjezdni otrzymają swoje prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego, w doliczonym czasie gry do remisu doprowadził Charlie Austin. Po chwili arbiter zakończył spotkanie, a z wyniku bardziej mogą być zadowoleni zawodnicy Queens Park Rangers, którzy rzutem na taśmę wywalczyli punkt.