Co za debiut! Uczestnik Euro 2020 wysłał sygnał Paulo Sousie

Kamil Piątkowski ma za sobą debiut na austriackich boiskach. Polak asystował przy jednej z bramek i Red Bull Salzburg pewnie wygrał z Austrią Klagenfurt (3:1).

Rafał Szymański
Kamil Piątkowski WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Kamil Piątkowski
Aktualni mistrzowie Austrii objęli prowadzenie po trafieniu Karima Adeyemiego. W 14. minucie Alex Andersson zdobył bramkę na 1:1. Red Bull Salzburg dominował i w końcówce Phillip Menzel dwa razy wyciągał piłkę z siatki.

Najpierw na listę strzelców wpisał się Mergim Berisha, a zwycięstwo gospodarzy przypieczętował Rasmus Kristensen. W 84. minucie Kamil Piątkowski przekazał piłkę duńskiemu defensorowi, a ten umieścił ją w siatce.

W 5. kolejce Red Bull Salzburg poradził sobie z Austrią Klagenfurt (3:1). Piątkowski zaliczył oficjalny debiut w nowym klubie i ma już na koncie jedną asystę. W sobotnim starciu 21-latek miał 89 proc. dokładności podań, trzy odbiory, osiem wygranych pojedynków i dwa kluczowe podania.

Trener Matthias Jaissle postawił na młodego stopera i nie zawiódł się. Przypomnijmy, że Paulo Sousa nie powołał Piątkowskiego na najbliższe zgrupowanie seniorskiej kadry. Uczestnik Euro 2020 we wrześniu pomoże reprezentacji do lat 21.

Red Bull Salzburg - Austria Klagenfurt 3:1 (1:1)
1:0 - Karim Adeyemi 3'
1:1 - Alex Andersson 14'
2:1 - Mergim Berisha 70'
3:1 - Rasmus Kristensen 84'