Serie A: Bartłomiej Drągowski pograł tylko przez 17 minut

Bartłomiej Drągowski osłabił ACF Fiorentinę na początku meczu z AS Romą. Polak zobaczył czerwoną kartkę za faul na Tammym Abrahamie i odpocznie również w kolejnym spotkaniu. Konfrontacja zakończyła się zwycięstwem 3:1 podopiecznych Jose Mourinho.

Bartłomiej Drągowski PAP/EPA / ETTORE FERRARI / Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski
Nie jest to dobra niedziela dla bramkarzy powołanych do reprezentacji Polski przez selekcjonera Paulo Sousę. Łukasz Skorupski stracił dwa gole, a i tak zaprezentował się lepiej niż Wojciech Szczęsny. Golkiper Juventusu podarował dwie bramki Udinese Calcio i spowodował, że drużyna nie wygrała meczu mimo dwubramkowego prowadzenia. Skończyło się remisem 2:2 po kompromitujących błędach Szczęsnego.

Bartłomiej Drągowski nie pograł sobie długo na Stadio Olimpico. W 17. minucie Polak opuścił boisko z powodu czerwonej kartki. Luca Pairetto musiał zareagować na przewinienie bramkarza na rozpędzonym Tammym Abrahamie. Drągowski urządził sobie nieodpowiedzialną wycieczkę poza własne pole karne i staranował nogami sprowadzonego w letnim oknie transferowym napastnika.

Trener Vincenzo Italiano musiał reagować i zdecydował się zmienić skrzydłowego Jose Callejona na rezerwowego bramkarza Pietro Terracciano. Sytuacja Violi w rywalizacji z podopiecznymi Jose Mourinho stała się jednak bardzo skomplikowana. AS Roma już w 28. minucie przekuła przewagę liczebną w gola na 1:0 Henricha Mchitarjana.

Była jedna szansa na doprowadzenie do remisu, ale uderzenie Giacomo Bonaventury z ostrego kąta zostało zatrzymane przez bramkarza Giallorossich. Prezent gościom zrobił Nicolo Zaniolo, który zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, dzięki czemu od 52. minuty była rywalizacja dziesięciu na dziesięciu. W niej lepsza okazała się Roma i zwyciężyła 3:1 dzięki dwóm strzałom Jordana Veretouta.

AS Roma - ACF Fiorentina 3:1 (1:0)
1:0 - Henrich Mchitarjan 28'
1:1 - Nikola Milenković 60'
2:1 - Jordan Veretout 64'
3:1 - Jordan Veretout 79'

Roma: Rui Patricio - Rick Karsdorp, Gianluca Mancini, Roger Ibanez, Matias Vina - Bryan Cristante, Jordan Veretout (87' Edoardo Bove) - Nicolo Zaniolo, Lorenzo Pellegrini (84' Carles Perez), Henrich Mchitarjan (84' Stephan El Shaarawy) - Tammy Abraham (69' Eldor Szomurodow)

Fiorentina: Bartłomiej Drągowski - Lorenzo Venuti (84' Riccardo Sottil), Nikola Milenković, Igor, Cristiano Biraghi - Giacomo Bonaventura (74' Marco Benassi), Erick Pulgar, Youssef Maleh (46' Gaetano Castrovilli) - Jose Callejon (19' Pietro Terracciano), Dusan Vlahović, Nicolas Gonzalez (84' Riccardo Saponara)

Żółte kartki: Pellegrini, Zaniolo (Roma) oraz Bonaventura, Pulgar (Fiorentina)

Czerwone kartki: Nicolo Zaniolo (Roma) /52' - za drugą żółtą/ oraz Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) /17' - za faul/