Dawid Janczyk się odnalazł. Słynny piłkarz znowu strzela bramki

Kilka tygodni temu znowu było głośno o Dawidzie Janczyku i to w złym kontekście. Okazuje się, że nadal próbuje swoich sił w piłce. Tym razem wylądował w lidze okręgowej i zaliczył wymarzony debiut.

Dawid Janczyk (z lewej) WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Dawid Janczyk (z lewej)
Dawid Janczyk w poprzednim sezonie grał w IV-ligowym LZS-ie Piotrówka. Tam był pod stałą obserwacją prezesa, miał pracę jako trener młodzieży i był okres, kiedy dobrze sobie radził z uzależnieniem od alkoholu. Potem jednak zaczęły krążyć informacje, że skończyło się jak zawsze, czyli powrotem do nałogu.

Kilka tygodni temu sam Janczyk zamieścił w sieci film, z którego można była wywnioskować, że nie jest trzeźwy. Potem twierdził, że to były tylko wygłupy. A co z jego piłkarską karierą? Okazuje się, że... ona nadal trwa.

Niespełniony talent polskiej piłki tym razem wylądował w lidze okręgowej. Województwo opolskie zamienił na wielkopolskie. Tam trafił do klubu Organic Oxygen Korona Wilkowice.

33-letni napastnik już w debiucie został bohaterem swojej drużyny. Korona przegrywała z MTS Pawłowice od 38. minuty. Janczyk wszedł na boisko w 62. minucie i strzelił dwa gole, które dały jego zespołowi wygraną 2:1.