Odwrócili losy meczu i awansowali do Ligi Europy. Zobacz skrót meczu Legia - Slavia [WIDEO]

Legia Warszawa pokonała w rewanżu Slavię Praga (2:1) i zagra w fazie grupowej Ligi Europy. Zobacz, w jaki sposób dokonali tego mistrzowie Polski.

PS
Skrót meczu Legia - Slavia YouTube / YouTube TVP Sport / Skrót meczu Legia - Slavia
Choć Legia Warszawa w pierwszym, wyjazdowym meczu czwartej rundy eliminacji do Ligi Europy zremisowała ze Slavią Praga 2:2, nie był to wynik, który stawiałby mistrzów Polski w szczególnie korzystnej sytuacji. Wszystko dlatego, że od sezonu 2021/22 zrezygnowano z zasady bramek na wyjeździe.

Legii nie pomógł także fakt, że już od trzeciej minuty spotkania w Warszawie grała z przewagą jednego zawodnika. Wręcz przeciwnie - wyglądało to tak, jakby piłkarze nie wiedzieli jak zachować się przy takim obrocie spraw. I co najgorsze, w doliczonym czasie gry pierwszej połowy stracili bramkę.

W pierwszej połowie bohaterem Legii był Artur Boruc, który ratował Legię z opresji, bo ta mogła przegrywać jeszcze wyżej. W drugiej połowie to miano przejął Mahir Emreli, który najpierw doprowadził do wyrównania, a później zaliczył kluczowe trafienie.

Tym samym Legia zameldowała się w fazie grupowej Ligi Europy. Losowanie już w piątek o godzinie 12:00.