El. MŚ 2022: bajeczny gol i wściekłość Ukrainy

Ukraińcy zremisowali po raz czwarty w eliminacjach mistrzostw świata 2022. Po zakończonym wynikiem 2:2 meczu z Kazachstanem muszą być rozczarowani. Byli bardzo nieskuteczni, a prowadzenie stracili w ostatniej akcji.

piłkarze reprezentacji Ukrainy PAP/EPA / Mihai Barbu / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Ukrainy
Rywalizacja w grupie D eliminacji MŚ 2022 toczyła się już wiosną od remisu do remisu. Ukraińcy rozegrali trzy mecze i podzielili się punktami ze wszystkimi przeciwnikami. Kazachowie byli jeszcze mniej zadowoleni ze swojego startu, ponieważ z "oczkiem" na koncie zamykali tabelę.

Przyjezdni, zbudowani niezłym występem w Euro 2020, przystąpili do ataku, żeby poprawić swoją sytuację w eliminacjach i poderwać się jeszcze do pościgu za liderem Francją. Już w 2. minucie bajeczne uderzenie Romana Jaremczuka dało im prowadzenie 1:0. Ukrainiec przyjął piłkę, klatką piersiową ułożył ją sobie na stopie i przelobował zza pola karnego Władimira Płotnikowa.

Andrij Jarmolenko rozgrywał 100. mecz w zespole narodowym i miał dwie szanse na podwojenie jego prowadzenia. W 18. minucie jego strzał został zablokowany, a w 26. minucie trafił w słupek. Próbował jeszcze Serhij Sydorczuk, ale Kazachowie mieli szczęście i pozostali w kontakcie z Ukraińcami.

Mnożyły się sytuacje podbramkowe Ukraińców, ale nie zmieniał się wynik. Przyjezdni ostatecznie zapłacili dwoma punktami za nieskuteczność. Kazachstan po raz pierwszy pokazał pazurki w 74. minucie i doprowadził do remisu 1:1 uderzeniem Rusłana Waljullina. Wpadł on z piłką w pole karne i znalazł sposób na wpakowanie jej do siatki z ostrego kąta pomimo obecności kilku zdezorientowanych rywali.

Bardzo gorąco zrobiło się w doliczonym czasie. W dodatkowych minutach padły dwa gole, a przebieg wydarzeń spotęgował rozczarowanie Ukraińców. Danyło Sikan odzyskał dla nich prowadzenie w 93. minucie, ale w 96. minucie ponownie Rusłan Waljullin ustalił wynik żwawego widowiska na 2:2. Wściekłość gości była potężna.

Kazachstan - Ukraina 2:2 (0:1) 0:1 - Roman Jaremczuk 2' 1:1 - Rusłan Waljullin 74' 1:2 - Danyło Sikan 90' 2:2 - Rusłan Waljullin 90'