Cristiano Ronaldo wściekł się po zachowaniu rywala. To mogła być czerwona kartka dla Portugalczyka!

Sporo szczęścia w meczu eliminacji do MŚ miał Cristiano Ronaldo. Portugalczyka na samym początku spotkania z równowagi wyprowadził reprezentant Irlandii - Dara O'Shea.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Cristiano Ronaldo uderza Darę O'Sheę Getty Images / Stephen McCarthy / Cristiano Ronaldo uderza Darę O'Sheę
Wielkich emocji przysporzył kibicom mecz el. do MŚ 2022 pomiędzy Portugalią i Irlandią. Już w 10. minucie sędzia odgwizdał rzut karny dla gospodarzy po faulu Jeffa Hendricka na Bruno Fernandesie. Sędziowie VAR jeszcze długo analizowali sytuację na powtórkach, a do wykonania "jedenastki" szykował się Cristiano Ronaldo.

W tym czasie Portugalczyk został wyprowadzony z równowagi przez Dara O'Sheę. Irlandczyk wykopał piłkę, którą Ronaldo ustawił sobie przed wykonaniem rzutu karnego. Nowy zawodnik Manchesteru United wyraźnie się zirytował i... zamachnął się na rywala!

Dokładne powtórki telewizyjne wykazały, że Ronaldo nieznacznie minął twarz O'Shei i trafił go prawą dłonią w ramię. Irlandczyk jeszcze padł na murawę, trzymając się za policzek. Sędzia, który w tym momencie gorąco dyskutował z innymi piłkarzami, najwyraźniej jednak nie widział całego incydentu.

Ronaldo ostatecznie nie został ukarany, ale cała sytuacja mogła wpłynąć niekorzystnie na jego opanowanie. Uderzenie Portugalczyka z rzutu karnego obronił bowiem 19-letni bramkarz gości - Gavin Bazunu.

CR7 i tak został bohaterem meczu. Tuż przed przerwą Irlandczycy wyszli na prowadzenie, jednak napastnik wracający po 12 latach do Manchesteru, w samej końcówce zdobył dwa gole i poprowadził Portugalię do zwycięstwa 2:1 (więcej o meczu TUTAJ).